niedziela, 19 maja

Wraz z zapowiedziami że Apple ma ujawnić zaktualizowanego iPada mini z wyglądem inspirowanym iPadem Air, firma pyta niektórych obecnych klientów iPada mini o to, czy rozmiar ekranu iPada mini jest za duży, za mały, czy też „w sam raz”.

Apple często wysyła ankiety do klientów i chociaż nie zawsze odzwierciedlają one plany firmy, dają wgląd w to, co projektanci Apple starają się ocenić w odniesieniu do pragnień i potrzeb klientów. Najnowsza ankieta, początkowo zgłoszona przez ITHome, jest widoczną próbą giganta technologicznego z Cupertino, aby zrozumieć bazę klientów i demografię iPada mini przed znaczącą zmianą wyglądu.

Pierwsze pytanie, jakie Apple zadaje w ankiecie, brzmi: „Co sądzisz o rozmiarze wyświetlacza iPada mini 4? Czy jest za mały, w sam raz, czy za duży?”. Dostępne opcje odpowiedzi obejmują: „zbyt mały”, „trochę za mały”, „właściwy rozmiar”, „trochę za duży” i „zbyt duży”.

Ponieważ oczekuje się, że premiera nowego iPada mini może nastąpić za zaledwie kilka tygodni, jest mało prawdopodobne, aby odpowiedzi z ankiet wpłyną na rozmiar ekranu iPada, ponieważ został on prawdopodobnie ukończony. Apple może jednak wykorzystać odpowiedzi z ankiety do celów marketingowych.

Jeden z najbardziej wiarygodnych raportów dotyczących nadchodzącego iPada mini informuje, że może on mieć ekran o przekątnej od 8,5 do 9 cali. Tak czy inaczej pozostałby on najmniejszym tabletem w ofercie Apple, ponieważ obecny najmniejszy iPad po iPadzie mini to podstawowy iPad z wyświetlaczem 10,2 cala.

Apple prosi również klientów o określenie, jakie czynności wykonują na swoim iPadzie mini w orientacji pionowej i poziomej. Bardziej szczegółowo firma pyta klientów o określenie, czy używają orientacji poziomej czy pionowej do robienia notatek, oglądania zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki.

Dwa pozostałe pytania, które zadaje Apple są bardziej ogólne. Dotyczą podania jakie urządzenia poza iPadem mini posiadają użytkownicy. Mowa tu o laptopach, innych tabletach, smartfonach, smartwatchach i tak dalej. Na koniec Apple prosi klientów o wskazanie, jakich akcesoriów używają z ich obecnym iPadem mini.

Chociaż może się wydawać, że pytania dotyczące następnego iPada mini są przypadkowe, to mogą oferować wskazówki dotyczące następnego iPada mini. Obecnie, w przeciwieństwie do najnowszych iPhone’ów, wszystkie iPady są dostarczane z zasilaczem USB w pudełku. Pytanie klientów Apple, czy używają zasilaczy i ładowarek, których nie ma w pudełku, może być sposobem na ustalenie, czy baza klientów iPada mini korzysta z zasilacza z pudełka, czy też z zasilaczy innych produktów.

W końcu można bezpiecznie założyć, że w ramach zobowiązania firmy do ochrony środowiska iPady mogą później nie zawierać zasilaczy USB w pudełku. Apple musi w końcu tego też dokonać.

Podstawowe iPady i iPady mini to jedyne dwa pozostałe iPady w ofercie Apple, które mają gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Pytanie użytkowników o ich korzystanie z zewnętrznych głośników i słuchawek, można zinterpretować, że iPad mini szóstej generacji zostanie pozbawiony gniazda słuchawkowego. Niezależnie od ankiety, doniesienia o przeprojektowaniu iPada mini na wygląd zbliżony do Air zbiegają się z oczekiwanym usunięciem gniazda.

Wreszcie, ankieta Apple może uwiarygodnić doniesienia, że nadchodzący iPad mini będzie wyposażony w złącze Smart Connector, które otworzy zupełnie nową grupę akcesoriów dla iPada mini, które mogą korzystać z tego złącza, takie jak klawiatury i inne.

Oczekuje się, że nowy iPad mini zostanie wprowadzony na rynek jesienią tego roku, wraz z mnóstwem nowych produktów, w tym nowymi iPhone’ami, Apple Watch, AirPods i MacBookami Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx