wtorek, 23 kwietnia

Apple prowadzi podobno rozmowy z dostawcami, aby móc produkować MacBooki w Tajlandii, ponieważ firma nadal dywersyfikuje swój łańcuch dostaw poza Chinami.

Według Nikkei Asia, dostawcy biorący udział w rozmowach mają już w Tajlandii swoje bazy dla innych klientów, co ułatwiło dyskusję na temat ewentualnego montażu i produkcji komponentów i modułów MacBooka w tym kraju.

Inny dostawca powiedział Nikkei, że buduje dla Apple nowe fabryki w Tajlandii, a budowa nowej fabryki MacBooków i innych produktów zakończy się w tym roku. Apple już od ponad roku masowo produkuje swój Apple Watch w Tajlandii, według źródeł.

Apple rozszerzył swój łańcuch dostaw poza Chiny w ciągu ostatnich kilku lat, a część produkcji odbywa się obecnie w fabrykach w Indiach i Wietnamie. Analityk branżowy Apple, Ming-Chi Kuo, powiedział również, że głównym miejscem produkcji przyszłych MacBooków Apple poza Chinami może być Tajlandia, ponieważ taka dywersyfikacja pomaga Apple łagodzić napięcia geopolityczne i unikać ryzyka, takiego jak amerykańskie cła na chiński import.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx