wtorek, 23 kwietnia

Apple ogłosił dziś „znaczne przyspieszenie” prac nad rozszerzeniem wykorzystania w swoich urządzeniach materiałów pochodzących z recyklingu.

Do 2025 roku Apple zamierza zapewnić, że:

  • Wszystkie baterie zaprojektowane przez Apple będą wykorzystywać kobalt w 100 procentach z recyklingu.
  • Magnesy stosowane w urządzeniach Apple będą wykonane w 100% z pierwiastków ziem rzadkich pochodzących z recyklingu.
  • Wszystkie płytki obwodów drukowanych zaprojektowane przez Apple będą wykonane w 100% z recyklingu złocenia i w 100% z recyklingu cyny lutowniczej.

Przyspieszone ramy czasowe wynikają z dużej liczby zmian, które firma wprowadziła w ostatnich latach. Na przykład wykorzystanie przez Apple materiałów pochodzących z recyklingu w płytkach drukowanych zostało zainicjowane przez łańcuch dostaw złota wyłącznie z recyklingu w poszyciu płyty głównej iPhone’a 13. Od tego czasu wzrosło wykorzystanie obwodów wykonanych z materiałów pochodzących z recyklingu w iPadzie, Apple Watch, AirPods Pro, MacBooku Pro, Macu mini i HomePodzie. W 2022 roku jedna czwarta całego kobaltu znalezionego w produktach Apple pochodziła z materiałów pochodzących z recyklingu, co stanowi wzrost z 13 procent w 2021 roku, torując drogę do przejścia na kobalt w 100 procentach z recyklingu do 2025 roku.

W 2022 roku około 20 procent wszystkich materiałów dostarczanych w urządzeniach Apple pochodziło ze źródeł odnawialnych lub pochodzących z recyklingu. Firma powiedziała, że zmiana przybliża ją do celu, jakim jest ostateczne wytwarzanie wszystkich produktów przy użyciu wyłącznie materiałów pochodzących z recyklingu i odnawialnych, oraz przybliża cel, jakim jest uczynienie każdego produktu neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla do 2030 roku.

Apple poinformował również, że jego Laboratorium Odzyskiwania Materiałów w Austin w Teksasie zaczęło wykorzystywać wideo AR wyświetlane bezpośrednio na powierzchniach roboczych, aby pokazać partnerom zajmującym się recyklingiem, jak demontować urządzenia. Ponadto firma zapowiedziała, że do 2025 roku całkowicie wyeliminuje tworzywa sztuczne ze swoich opakowań. Po przyjęciu włóknistych alternatyw dla folii ekranowych, opakowań i pianek, 96 procent opakowań Apple nie zawiera plastiku. Firma twierdzi, że obecnie pracuje nad wymianą etykiet, laminacji, lakieru i innych „drobnych zastosowań”, które stanowią pozostałe 4 procent.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx