sobota, 20 lipca

Jak informuje Bloomberg, zespół projektowy Apple stworzyły dwa rodzaje masek ochronnych, które są obecnie dystrybuowane do pracowników sklepów detalicznych i pracowników biurowych.

Obie maski nazwane są Apple Face Mask i Apple ClearMask i zostały opracowane we własnym zakresie w Cupertino przez zespoły inżynierów i projektantów przemysłowych. W zeszłym tygodniu pracownik Apple wysłał zdjęcie projektu maski.

Maska Apple Face Mask ma trójwarstwową konstrukcję, która filtruje zarówno wchodzące, jak i wychodzące cząsteczki i jak wiele masek z materiału można ją prać i ponownie używać do pięciu razy. Maska ma kształt trójkąta, aby pomieścić nos bez parowania okularów, zaokrągloną część podbródka i regulowane sznurki na uszy.

ClearMask to pierwsza maska chirurgiczna zatwierdzona przez FDA, która jest całkowicie przezroczysta. Pokazuje całą twarz, aby osoby niesłyszące i niedosłyszące mogły zrozumieć, co mówi użytkownik.

Apple powiedział Bloombergowi, że przeprowadził „dokładne badania i testy”, aby znaleźć odpowiednie materiały do filtrowania powietrza, nie zakłócając jednocześnie dostaw medycznych środków ochrony osobistej.

Pracownicy Apple zaczną otrzymywać maski Apple Face Mask w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Apple dostarcza również podstawowe maski chirurgiczne klientom, którzy odwiedzają jego sklepy, ale nie są to maseczki zaprojektowane przez Apple.

[Aktualizacja]: Apple poinformował Bloomberga, że zaprojektował tylko Apple Face Mask. ClearMask została zakupiona we współpracy z Uniwersytetem Gallaudet, który specjalizuje się w kształceniu uczniów niesłyszących i niedosłyszących i została przetestowana z pracownikami Apple. Apple pracuje nad własną opcją przezroczystej maseczki do wykorzystania w przyszłości.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx