środa, 17 sierpnia

investor_hero

Apple podsumował wyniki finansowe za II kwartał fiskalny 2016 roku. Firma przyzwyczaiła nas, że każdy kwartał w jej wykonaniu był lepszy, niż analogiczny okres poprzedniego roku. Nie tym razem. Amerykański gigant po raz pierwszy zanotował spadek formy.

Przychody firmy w pierwszym kwartale tego roku wyniosły 50,55 mld dolarów. W ubiegłym roku było to natomiast 58 mld dolarów. Na taki wynik wpływ miała przede wszystkim gorsza sprzedaż iPhone’ów. Na całym świecie rozeszło się 51,2 mln sztuk tych urządzeń, podczas gdy rok wcześniej było to 61,2 mln.
apple_1q_2016

Największy spadek zainteresowania swoimi smartfonami Apple odnotował na terenie Chin. W porównaniu do ubiegłego roku sprzedało się tam o 26% mniej telefonów z logiem nadgryzionego jabłka. Wpływ na ten stan rzeczy może mieć silna pozycja chińskich producentów smartfonów, którzy oferują urządzenia o podobnych możliwościach za znacznie niższą kwotę.

Zysk netto w ostatnim kwartale wyniósł 10,5 mld dolarów. To o 3 mld dolarów mniej, niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. Pomimo słabszej formy jest to wciąż znakomity wynik, o którym inne firmy z branży technologicznej mogą co najwyżej pomarzyć.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx