czwartek, 28 września

lumu_fot,michal-massa-masior01

Jesteśmy stale bombardowani ofertami gadżetów, które skrzą się niezliczonymi opcjami. Niestety, gdzieś w tym gąszczu efektów zaciera się to, co najważniejsze. Skupienie na fotografii.

Lumu, wbrew temu trendowi proponuje prostotę i czystą funkcjonalność. Światłomierz zbudowany jest z trzech części, a daje wszystko, czego potrzeba do sprawnego i efektywnego pomiaru światła. Unibody jest precyzyjnie wyfrezowane z jednego kawałka stali. Każdy egzemplarz jest montowany oraz testowany ręcznie. W dzisiejszych czasach to nie tylko gwarancja jakości, ale także rzadka wartość. Biorąc do ręki światłomierz LUMU mamy poczucie obcowania z pięknym, dobrze wykonanym, funkcjonalnym przedmiotem.

Lumu Photo App Incident Mode

Poprawna ekspozycja to podstawa dobrej fotografii.

Lumu mierzy światło wysokiej jakości czujnikiem. To samo-kalibrująca się foto-dioda naśladująca reakcje ludzkiego oka. Ponadto potrafi odseparować światło IR oraz kompensować temperaturę barwową. To najbardziej zaawansowany czujnik światła na rynku. Lumu nie ma baterii, zasilane jest z telefonu. Zużywa jednak mniej prądu niż słuchanie muzyki.

Chcemy by Lumu służyło Ci jak najlepiej. Razem ze światłomierzem otrzymujesz skórzany futerał – „Lumubag”. W ten sposób Twoje Lumu będzie bezpieczne i zawsze będziesz mógł mieć je przy sobie. LUMU nie tylko świetnie działa, ale też dobrze wygląda.

aaa

Wysoka jakość w dobrym stylu to nasze wyznaczniki.

Od początku, głównym celem projektu LUMU było wsparcie kreatywności fotografujących. Lumu gwarantuje, że niezależnie od sytuacji oświetleniowej, otrzymasz za każdym razem poprawne parametry ekspozycji: wartość przysłony, czas naświetlania oraz ISO. Wystarczy umieścić Lumu w gnieździe słuchawkowym Iphona i uruchomić aplikację. Do dyspozycji są darmowe aplikacje: Lumu Photo i Lumu Video.

Lumu Photo:

Nigdy wcześniej obsługa światłomierza nie była tak przyjemna i prosta, a jednocześnie tak mocno oparta o najnowszą technologię. Parametry czasu, przysłony i czułości ISO ustalasz dotykiem na ekranie swojego Iphona. Poza tymi elementarnymi parametrami ekspozycji, aplikacja posiada funkcje dodatkowe:

– Wielokrotny pomiar ekspozycji (skumulowany) – w zmiennym świetle możesz zmierzyć kontrast oraz wykorzystać średnią wartość by stworzyć perfekcyjnie zbalansowane zdjęcie.
– Pomiar światła odbitego – korzystając z aparatu w Twoim telefonie iPhone dokonaj pomiaru odległych scenerii oraz przedmiotów.
– Notatnik pomiarów – parametrów, zdjęcia oraz lokalizacji, a nawet rodzaj aparatu i filmu.
– Filtr ND – w razie potrzeby jednym muśnięciem ekranu możesz „skorygować” pomiar o wartość filtra ND którego akurat używasz na swoim aparacie.
– Pomiar natężenia światła – aplikacja może wyświetlać wynik w luxach, foot-candle (fc) oraz wartości ekspozycji (EV).

Lumu Video

Gdy potrzebujesz uchwycić więcej niż pojedynczą klatkę. Przyśpiesz pracę na planie zdjęciowym.
– Pomiar ekspozycji dla materiału wideo: ilość klatek na sekundę, kąt otwarcia migawki lub czas naświetlania. Wybierz różne kroki dla wartości przysłony i ISO oraz wiele innych opcji.
– Wybierz filtry, które automatycznie zostaną wzięte pod uwagę podczas pomiarów.
Znajdź predefiniowane lub stwórz swoje.
– Pomiar natężenia światła w luxach, foot-candles lub EV.

Dane Techniczne:

  • Typ: Cyfrowy światłomierz do pomiaru światła zastanego.
  • Metoda pomiaru:  Światło padające
  • Element pomiarowy: Silikonowa foto-dioda.
  • Zakres pomiarowy: (światło padające, zastane, ISO 100) 0.15 – 250,000 lux (EV -4 – 20)
  • Powtarzalność : +/- 0.1 EV
  • Kopułka: Półkulisty dyfuzor.
  • Zasilanie: Pobierane z urządzenia mobilnego
  • Wymagania: Urządzenie iOS (iOS7 lub nowszy).
  • Rozmiar: średnica-  24mm, grubość: 18 mm

Światłomierz jest już dostępny w sieci autoryzowanych punktów sprzedaży w cenie: 660zl. Zobacz więcej na https://lu.mu

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx