środa, 17 kwietnia

Apple zaprezentował dziś system watchOS 8 z nowymi funkcjami, które sprawią, że najbardziej zaawansowany system operacyjny zegarków będzie jeszcze bardziej niezbędny dla użytkowników dla zachowania zdrowia, aktywności i łączności z innymi.

Wśród głównych nowości podkreślono aktualizację aplikacji Wallet i Home które sprawiają, że Apple Watch staje się coraz bardziej użytecznym narzędziem zapewniającym wygodny dostęp w samochodzie, pracy czy w domu. Przeprojektowana aplikacja Oddech oraz nowe rodzaje treningów Tai Chi i Pilates pomagają użytkownikom prowadzić zdrowy tryb życia oraz dobre samopoczucie psychiczne, a nowa tarcza zegarka Portrety oraz ulepszenia aplikacji Wiadomości i Zdjęcia jeszcze bardziej ułatwiają pozostawanie w kontakcie z bliskimi.

„Apple Watch to najbardziej lubiany zegarek na świecie, który zapewnia użytkownikom zdrowie, aktywność i łączność” — powiedział Kevin Lynch, wiceprezes Apple ds. technologii. „Dzięki watchOS 8 zapewniamy wygodniejszy dostęp w miejscach, w których użytkownicy mieszkają, pracują czy odwiedzają, dzięki znaczącym aktualizacjom Home i Wallet, rozszerzając wsparcie dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego oraz umożliwiając bogatsze kontakty osobiste dzięki nowej tarczy Portrety i aktualizacji Wiadomości”.

W watchOS 8 korzystanie z Apple Pay i Wallet będzie jeszcze wygodniejsze dla dokonywania bezpiecznych płatności zbliżeniowych w sklepach. Po raz pierwszy ogłoszone na WWDC w 2020 roku, teraz pojawi się dodatkowo obsługa Ultra Wideband dla cyfrowych kluczyków samochodowych w Apple Watch Series 6. Tej jesieni użytkownicy będą mogli również dodawać do aplikacji Wallet elektroniczne klucze do domu czy biura.
Przeprojektowana aplikacja Home w watchOS 8 oferuje wygodniejszy dostęp do akcesoriów i scen potrzebnych w danym momencie oraz możliwość sterowania akcesoriami według pokoju. Użytkownicy z kamerą z obsługą HomeKit mogą zobaczyć, kto stoi przed drzwiami, bezpośrednio na nadgarstku. Użytkownicy Apple Watch mogą również stuknąć w Interkom, aby szybko nadawać wiadomość w całym domu lub w poszczególnych pokojach za pośrednictwem HomePod, HomePod mini lub innych urządzeń osobistych.
W systemie watchOS 8 aplikacja Oddech staje się aplikacją Mindfulness, oferującą ulepszone wrażenia z oddychania oraz nowy typ sesji, Reflect. Reflect oferuje uważną intencję skupienia się przez zaledwie jedną minutę, którą można zrobić w dowolnym miejscu i czasie. Każda sesja Reflect wita użytkownika unikalnym, przemyślanym pomysłem do rozważenia, który zachęca do pozytywnego nastroju. Zarówno aplikacja Oddech jak i Reflect oferują również wskazówki, które pomogą użytkownikom uzyskać więcej z każdej sesji i oferują nowe animacje.
Apple Watch często pomaga użytkownikom osiągnąć cele związane z lepszym snem, ustalając rutynę przed snem i monitorując takie dane, jak czas snu, tętno i tlen we krwi. watchOS 8 daje użytkownikom jeszcze lepszy wgląd w ich ogólne samopoczucie, śledząc częstość oddechów podczas snu, czyli liczbę oddechów na minutę. W tym celu Apple Watch używa wbudowanego akcelerometru do pomiaru częstości oddechów podczas snu, a te informacje można przeglądać wraz z trendami w czasie w aplikacji Zdrowie na iPhonie.
To oczywiście nie wszystkie nowości jakie przyniesie watchOS 8. O kolejnych funkcjach będziemy się zapewne dowiadywać w trakcie ich rozwijania aby bardziej je Wam przybliżyć. watchOS 8 trafi do wszystkich użytkowników na jesieni.
Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wojciech
2 lat temu

A co z jednoczesnym połączeniem smartfona i zegarka z systemem CarPlay w samochodzie? Nie ma dotąd możliwości wyboru jakie aplikacje i jaka treść przechodzi tylko do CarPlay z pominięciem zegarka. Kiedy na przykład słuchamy w samochodzie radia z internetu albo audiobooków, zegarek odbiera to zupełnie niepotrzebnie i bateria wyczerpuje się po dwóch, trzech godzinach. Kompletnie bez sensu. Apple uparcie pomija ten feler. Czekam na zmianę tego już od AW3. Teraz mam AW6 i jest to samo. Zadziwiające.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx