środa, 17 lipca

progress_hero_image_2x

Wyprzedzając nieco jutrzejszy Dzień Ziemi, Apple przebudował swoją stronę internetową „Apple a środowisko naturalne” uzupełniając ją o nowe treści, które potwierdzają zaangażowanie firmy w działania, które są najlepsze dla środowiska. Zaktualizowana strona zawiera także nowy film „Better” opowiadany przez CEO firmy Apple Tima Cooka, który wyjaśnia przyjazne dla środowiska wartości firmy.
https://www.youtube.com/watch?v=EdeVaT-zZt4

Zgodnie z tematyką Dnia Ziemi, Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. inicjatyw środowiskowych, dała niedawno możliwość serwisowi Wired poznania nowego centrum danych Apple w Yerington w Nevadzie. Apple jest bliski zasilania wszystkich urządzeń w całości z odnawialnych źródeł energii, zarówno w swoim biurze i korporacyjnych centrach danych osiągając już wynik prawie 94 procent i wciąż go zwiększając. Najnowsze centrum w Nevadzie kontynuuje to zaangażowanie Apple w uzyskiwanie energii z czystych źródeł.

Choć firma używa w innych zakładach energii wiatrowej i wodnej, to Apple powołuje się na korzystanie z energii słonecznej w zakładach w Nevadzie. Ten projekt odzwierciedla centrum danych w Maiden w Północnej Karolinie, który wykorzystuje dwa 100 akrowe parki fotowoltaiczne produkujące łącznie 50 megawatów energii.

Apple buduje teraz podobny park ogniw w Nevadzie o powierzchni 134 akrów na terenie swojego nowego obiektu. Po jego zakończeniu w przyszłym roku, park ten będzie generować około 18-20 megawatów energii, a pozostała energia do centrum będzie uzyskiwana ze źródeł geotermalnych.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx