sobota, 15 czerwca

Wielokrotnie informowaliśmy już wcześniej o plotkach sugerujących, że Apple pracuje od funkcją wielozadaniowości na podzielonym ekranie iPada, a ukryty kod tej funkcji pojawił się już w iOS 8. Jednak do tej pory wielozadaniowość nie trafiła w ręce klientów. W poście informującym o przyszłych aktualizacjach iPada 9to5Mac potwierdza, że wielozadaniowość na podzielonym ekranie jest nadal w przygotowaniu i zgodnie z harmonogramem ma zostać wydana jako część iOS 9.

Wielozadaniowość na podzielonym ekranie wyświetli na ekranie iPada dwie aplikacje obok siebie lub dwa widoki tej samej aplikacji, dzięki czemu użytkownicy będą mogli zobaczyć wiele dokumentów na różnych stronach w tym samym czasie. W kodzie znalezionym w systemie iOS 8 odkryto, że aplikacje będą mogły być umieszczane w różnych widokach, obejmujących 1/2, 1/3 lub 2/3 ekranu.

9to5Mac ostrzega, że choć funkcja wielozadaniowości na podzielonym ekranie trafi ostatecznie do iOS 9, to może być usunięta z systemu przed prezentacją na Worldwide Developers Conference.

Mówi się również, że Apple pracuje na bardzo wyczekiwaną przez wielu użytkowników funkcją – wsparciem logowania wielu użytkowników. Pozwoli to wielu użytkownikom posiadać unikalne profile na jednym iPadzie, z indywidualnym dostępem do aplikacji i dokumentów. Wsparcie dla wielu użytkowników nie będzie gotowe przed ostateczną premierą iOS 9 na jesieni, ale może zostać dodane jeszcze w 2015 roku wraz z iPadem Pro lub w 2016 roku.

Zarówno wielozadaniowość na podzielonym ekranie jak i wsparcie logowania wielu użytkowników to funkcje, które zostaną dodane do prawdopodobnego, większego, 12-calowego iPada Pro. Tablet, o wewnętrznych numerach „J98” i „J99” sugerujących odpowiednio model Wi-Fi oraz Wi-Fi+4G może trafić do sprzedaży pod koniec 2015 roku i posiadać dodatkowo port USB-C, rysik i wrażliwy na siłę nacisku ekran. Mówi się, że Apple kończy prace nad samym sprzętem i oprogramowaniem komponentów dla urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx