wtorek, 27 lutego

HomeKit

9to5Mac informuje, że Apple planuje wydać nową aplikację „Home”, która umożliwi użytkownikom bezprzewodowo kontrolować i bezpiecznie zarządzać akcesoriami HomeKit przy użyciu urządzenia z systemem iOS. Raport przypomina również, że Apple TV będzie służyć jako centrum podłączenia wszystkich urządzeń HomeKit.

Raport twierdzi, że aplikacja Home może zostać zaprezentowana wraz z nową wersją iOS 9 podczas nadchodzącej konferencji Worldwide Developers Conference w San Francisco w przyszłym miesiącu, choć aplikacja może jeszcze nie być sfinalizowana na czas i być ograniczona do użytku wewnętrznego tylko przez pracowników.

HomeKit został ogłoszony na WWDC w zeszłym roku jako oprogramowanie do komunikacji i sterowania podłączonymi do niego urządzeniami w domu, ale platforma ta ostatecznie doświadczyła pewnych opóźnień i od tamtego czasu wciąż nie została oficjalnie oddana. Magazyn Fortune poinformował w ubiegłym tygodniu, że premiera HomeKit została przesunięta na sierpień lub wrzesień, jednak Apple potwierdza, że prezentacja akcesoriów rozpocznie się już w czerwcu.

Prawdopodobna aplikacja Home będzie miejscem skupiającym dane urządzeń HomeKit, podobną do aplikacji Zdrowie dla platformy programowej HealthKit w iOS 8. Ma ona skupiać się na funkcjonalności wirtualnych pokoi, Apple TV i innych funkcjach.

Jeśli jednak aplikacja Home miałby nie zostać oddana dla użytkowników, raport twierdzi, że Apple może pozwolić klientom na kontrolowanie urządzeń podłączonych do HomeKit poprzez towarzyszące im aplikacje od twórców akcesoriów i deweloperów. Potwierdzeni do tej pory partnerzy HomeKit to między innymi Belkin, Elgato, Schlage, iDevices i GE.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx