czwartek, 18 lipca

dyski SSD MacBook Pro Retina

Nowy, 15-calowy MacBook Pro Retina zaprezentowany we wtorek, nie zawiera co prawda uaktualnienia procesora ze względu na ich opóźnienia, ale posiada gładzik Touch Force i jeszcze jedną znaczącą poprawę – nową pamięć masową flash z magistralą PCIe, która według zapewnień Apple jest 2,5 razy szybsza niż pamięć flash w maszynach poprzedniej generacji, o przepustowości do 2 GB/s.

W testach przeprowadzonych przez francuską stronę MacGeneration, podstawowy model 15-calowy MacBooka Pro Retina z procesorem 2.2GHz, 16GB pamięci RAM i 256 GB pamięci masowej potwierdził słowa Apple, demonstrując imponującą szybkość odczytu/zapisu osiągając odpowiednio 2GB/s i 1.25GB/s w testach QuickBench 4,0.

quickbenchextended

Te prędkości zapisu/odczytu znacznie przekracza prędkość odczytu/zapisu osiągniętą przez podstawowy model 13-calowego MacBooka Air, który również otrzymał szybszą pamięć flash, podwajając prędkości dostępne w poprzedniej generacji 13-calowych komputerów MacBook Air. Osiągi 13-calowego MacBooka Pro Retina są podobne do 13-calowego MacBooka Air.

Z prędkością osiągającą 2 Gb/s, 15-calowy MacBook Pro Retina ma najszybszą pamięć masową spośród notebooków Apple. 14 sekund zajęło przeniesienie na komputer pliku 8.76GB, w porównaniu do 32 sekund na wolniejszym MacBooku Retina. Z małymi plikami prędkość odczytu/zapisu przekracza gigabajt na sekundę.

quickbench4standardtest

Zarówno nowy, 13-calowy MacBook Pro Retina, 13-calowy MacBook Air, jak i odnowiony 15-calowy MacBook Pro Retina wykorzystują dyski SSD firmy Samsung. Jak zauważył MacGeneration, 15-calowy nie używa jednak nowego, szybszego protokołu NVM Express dla dysków SSD, mimo że model 13-calowy został o to zaktualizowany, sugerując że przyszłe maszyny osiągną jeszcze większą poprawę wydajności wraz z przejściem na protokoł nowej generacji i kontynuowanym rozwojem technologii SSD.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szemot
Szemot
9 lat temu

Zastanawiające tylko, że te o wiele szybsza MBPro15 mają mimo wszystko starszą generacje Intela i obsługują pamięci ram 1600MHz przy czym MBPro13 ma najnowszą generacje Intela i ram 1866GHz. Ciekawe czemu tak się zdecydowali tym bardziej, że wersja 15 calowa została zaktualizowana później.

1
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx