poniedziałek, 27 maja

Według źródeł, które rozmawiały z The Information, Apple rozważa uruchomienie nowej usługi subskrypcji, która byłaby skoncentrowana na podcastach. Usługa byłaby związana z opłatą za dostęp do pewnych eksluzywnych podcastów.

Tworząc płatną usługę podcastów, Apple może potencjalnie zwabić twórców podcastów obietnicą większych pieniędzy, kradnąc ich z innych platform takich jak Spotify, SiriusXM i Amazon.

Apple od dawna ma popularną aplikację Podcasty i utrzymuje usługę dystrybucji podcastów na swoich platformach Mac i iOS, ale do tej pory nie próbował na niej zarabiać.

W ciągu ostatnich kilku lat rynek podcastów rozrósł się, a rywale Apple, tacy jak Spotify, podbijają główne nazwiska podcasterów, co prowadzi do konsolidacji w branży. Jak wskazuje The Information, Spotify wydał 800 milionów dolarów na zakup firm zajmujących się podcastami takich jak Gimlet Media i The Ringer, a także na nabycie praw do popularnych podcastów takich jak The Joe Rogan Experience.

W przyszłości wiele podcastów może być dostępnych wyłącznie na określonych platformach i mogą być również objęte opłatą abonamentową, a Apple może stać się jedną z pierwszych firm, które będą miały dedykowaną usługę podcastów.

W ostatnich latach Apple rozwijał swoje wysiłki w zakresie podcastów. Plotki z Bloomberga sugerują, że Apple pracuje nad oryginalnymi podcastami, które będą dostępne wyłącznie w Applowej aplikacji Podcasty.

Apple planuje zakup oryginalnych treści, a także utworzy spin-off audio istniejących filmów i programów w Apple TV+. Jesienią Apple zatrudnił Jake’a Shapiro, weterana radiowego, do kierowania zespołem współpracującym z twórcami podcastów.

Według The Information, rozmowy między Apple a firmami produkcyjnymi na temat usługi podcastów już trwają, ale nadal nie jest jasne, czy Apple będzie je kontynuował i uruchomi usługę. Jeśli tak się stanie, może zostać dołączony do innych usług, takich jak Apple Music, ‌Apple TV+ ‌, Apple Arcade i Apple News+ w ramach pakietów Apple One, które od niedawna firma oferuje.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx