wtorek, 7 lutego

Wraz z nowymi, przeprojektowanymi 14- i 16-calowymi modelami MacBooka Pro, Apple ma również duże plany dotyczące innych komputerów z linii Mac. Od ponad roku słyszymy plotki o przeprojektowanym komputerze iMac, a Mark Gurman z Bloomberga udostępnił raport zawierający szczegółowe informacje na temat tego, czego możemy się spodziewać.

Nowe modele iMac będą miały odchudzone ramki wokół ekranu, a całość będzie zbliżona wyglądem do monitora Pro Display XDR, który Apple wypuścił w 2019 roku.

Zamiast zakrzywionego tyłu, komputery iMac będą miały płaski tył, która jest również zmianą oczekiwaną w nadchodzących modelach MacBooka Pro, a wcześniejsze plotki opisywały to jako „wygląd iPada Pro”. Dostępne będą dwie wersje, które zastąpią istniejące modele 21,5 i 27-calowe, a wcześniejsze plotki sugerowały, że jeden z tych modeli będzie mierzył od 23 do 24 cali.

Podobnie jak w przypadku nowych modeli MacBooka Pro, przeprojektowane komputery iMac będą wykorzystywać chipy Apple SIlicone, a odnowiony wygląd zbiegnie się z krokiem Apple, aby odejść od chipów Intela, dając jednocześnie zaktualizowane procesory iMacom i wraz z nowym wyglądem.

Apple planuje wyposażyć nowe komputery iMac w następną generację chipów Apple Silicone, które będą szybsze i będą miały większą moc GPU. Apple testuje swoje nowe procesory z aż 16 rdzeniami zasilającymi i czterema rdzeniami o wysokiej wydajności, ale modele komputerów stacjonarnych wyższej klasy mogą mieć nawet 32 rdzenie o wysokiej wydajności. Apple pracuje również nad ulepszoną technologią GPU i testuje 16- i 32-rdzeniowe komponenty graficzne.

Oczekuje się, że Apple wypuści nowe komputery iMac w 2021 roku, ale konkretna data premiery nie jest jeszcze znana.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx