sobota, 3 czerwca

Producenci najlepiej sprzedających się smartfonów na świecie w tym Apple, Samsung, Huawei, LG i Xiaomi planują podwojenie wydatków na rozwój sztucznej inteligencji w telefonach wypuszczanych w tym roku.

Według źródeł branżowych (przez DigiTimes), firmy mają nadzieję na poprawę możliwości asystentów głosowych mając nadzieję na zwiększenie udziałów w rynku w 2017 roku.

W przypadku Apple oznacza to, że firma przygotowuje się na dołączenie „ulepszonej Siri” do urządzeń iPhone nowej generacji, choć nie jest jasne, czy będzie to już zbliżający się iPhone 8 czy kolejny model wypuszczony po tym roku. Nie jest również określone co dokładnie udoskonalona wersja Siri będzie w stanie osiągnąć, ale częścią aktualizacji może być ogólna poprawa rozpoznawania mowy i lepsze kontekstowe zrozumienie potrzeb użytkowników.

Raport DigiTimes odnosi się szczególnie do przejęcia przez Apple w sierpniu ubiegłego roku startupu Turi. Turi pomagał deweloperom tworzyć i zarządzać oprogramowaniem i usługami, które używają formy uczenia się AI przez maszyny. Dzięki temu firma zamierza wzmocnić rzetelność Siri z konsumentami, a także powiększyć udział w rynku w stosunku do innych asystentów głosowych takich jak Alexa Amazona, Cortana Microsoftu i Asystenta Google.

Asystenci głosowi stają się coraz bardziej popularni w ciągu ostatnich kilku lat, a Apple zyskał sporą konkurencję w tej przestrzeni zwłaszcza po tym jak Siri już od kilku aktualizacji iOS pozostaje bez większych zmian. W Polsce wciąż czekamy aż przemówi w naszym języku i choć potencjalnych terminów padało juz conajmniej kilkanaście, wciąż nie mamy jej dostępnej. Firma ma podobno wprowadzić dla Siri głośnik podobny do Echo Amazona umieszczając go jako stałego gościa domu użytkownika i dając zdolność do odtwarzania muzyki, czytania nagłówków wiadomości i więcej bez konieczności interakcji z iPhone’em.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx