poniedziałek, 15 lipca

Analityk Apple, Ming-Chi Kuo, informuje o planach firmy dotyczących wprowadzenia nowych AirPods wyposażonych w kamery na podczerwień. Nowe słuchawki mają usprawnić korzystanie z dźwięku przestrzennego w goglach Apple Vision Pro.

W swoim wpisie na Medium, Kuo wyjaśnia, że Apple zamierza rozpocząć masową produkcję nowych AirPods z modułami kamer IR do 2026 roku. Kamery te będą prawdopodobnie działać podobnie do odbiornika Face ID w iPhone’ach.

Obecność kamer na podczerwień w AirPods ma związek z Apple Vision Pro i przyszłymi zestawami VR/AR od Apple. Kamery IR mają pomóc w poprawie funkcji przestrzennego dźwięku i przetwarzania przestrzennego. Będą w stanie wykrywać zmiany otoczenia, umożliwiając wykorzystanie szerszej gamy gestów do lepszej interakcji z urządzeniem. Na przykład, jeśli użytkownik oglądający wideo w ‌Apple Vision Pro‌ założy nowe AirPods i odwróci głowę w określonym kierunku, źródło dźwięku z tego kierunku może zostać „wzmocnione” w celu ulepszenia wrażenia przestrzennego dźwięku/przetwarzania obrazu.

Dostawcą nowego komponentu IR ma być firma Foxconn. Tajwański producent elektroniki szykuje się do dostarczenia wystarczającej ilości części na początek dla około 10 milionów słuchawek AirPods. Dokładnie nie wiadomo, który model AirPods jako pierwszy otrzyma tę funkcję, ale najbardziej prawdopodobny wydaje się model AirPods Pro, ponieważ już teraz oferuje on dźwięk bezstratny, dostępny wyłącznie z goglami Vision Pro.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx