poniedziałek, 15 lipca

NFC Forum zasugerowało dziś, że iPhone’y i Apple Watch mogą w przyszłości obsługiwać jednocześnie wiele działań za pośrednictwem NFC.

NFC Forum, wiodąca organizacja standaryzująca technologię Near Field Communication (NFC), opublikowała dzisiaj pierwszy przegląd możliwości NFC Multi-Purpose Tap. Technologia ta obsługuje wiele akcji za pomocą jednego dotknięcia, a jej celem jest zwiększenie wygodny użytkowania NFC w różnych scenariuszach, takich jak przesyłanie paragonów point-to-point, programy lojalnościowe, identyfikacja oraz bilety na przejazdy.

Apple jest prominentnym członkiem NFC Forum i prawdopodobnie przyczynił się do rozwoju tej technologii. Firma po raz pierwszy wprowadziła NFC w iPhonie 6 i pierwszym Apple Watch, koncentrując się początkowo na Apple Pay, umożliwiającym użytkownikom dokonywanie płatności zbliżeniowych.

NFC Multi-Purpose Tap umożliwiłoby użytkownikom iPhone’a wykonywanie wielu transakcji za pomocą jednego dotknięcia. Na przykład konsumenci mogliby dokonywać płatności, rejestrować punkty lojalnościowe i natychmiast otrzymywać paragony. Potencjalne zastosowania są znaczące, począwszy od płatności detalicznych, a skończywszy na transporcie publicznym, gdzie użytkownicy mogliby dotknąć swoim iPhone’em, aby zapłacić za podróż, zastosować zniżki i jednocześnie uzyskać bilety – wszystko za jednym razem.

Ponieważ Apple jest członkiem NFC Forum, wydaje się wysoce prawdopodobne, że NFC Multi-Purpose Tap trafi w przyszłości na iPhone’a i Apple Watch. Firma często dodaje obsługę nowych funkcji NFC, takich jak odczytywanie tagów NFC i ułatwianie większej liczby interakcji z szerszą gamą urządzeń NFC.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx