czwartek, 13 czerwca

Apple zaprezentował dziś HomePod mini, najnowszy i mniejszy dodatek do istniejącego HomePoda, który zapewnia imponujący dźwięk, wsparcie Siri, a także możliwości obsługi inteligentnego domu, który zapewnia komfort i wygodę.

Mający zaledwie 3,3 cala wysokości, HomePod mini jest wyposażony w innowacyjne technologie i zaawansowane oprogramowanie, które razem umożliwiają dostarczenie dźwięku przełomowej jakości w każdym miejscu. HomePod mini będzie dostępny w kolorze białym i gwiezdnej szarości w cenie 99 dolarów. Niestety, na obecną chwilę wciąż nie pojawi się na polskim rynku – przynajmniej oficjalnie.

„HomePod mini ma wszystko, czego klienci oczekują od inteligentnego głośnika – niesamowity dźwięk do słuchania muzyki, światowej klasy inteligentnego asystenta, który zapewnia osobiste wrażenia każdemu domownikowi i jak każdy produkt Apple, jest zaprojektowany z zachowaniem prywatności i bezpieczeństwa” – powiedział Bob Borchers, wiceprezes Apple ds. światowego marketingu produktów. „HomePod mini to najlepszy inteligentny głośnik dla każdego, kto ma urządzenie Apple. Bezproblemowo współpracuje z iPhone’em, aby przekazywać muzykę, odbierać połączenia lub dostarczać spersonalizowane sugestie dotyczące słuchania, podnosić poziom dźwięku z Apple TV, odtwarzać muzykę z komputera Mac i wiele więcej. Tak mały głośnik zawiera wiele innowacji Apple, a wszystko to w przystępnej cenie”.

HomePod mini zapewnia niewiarygodnie bogate i szczegółowe wrażenia akustyczne, wykorzystując dźwięk obliczeniowy, aby zapewnić najwyższą wydajność. Aby uzyskać potężny dźwięk z tak kompaktowej konstrukcji, Apple zastosował w nim układ S5 współpracujący z zaawansowanym oprogramowaniem do analizy unikalnych charakterystyk muzyki i stosowania złożonych modeli strojenia w celu optymalizacji głośności, dostosowania zakresu dynamiki i sterowania ruchem. Zaprojektowany przez Apple pełnozakresowy przetwornik, zasilany magnesem neodymowym i parą pasywnych radiatorów z redukcją siły, zapewnia głębokie basy i wyraźne wysokie częstotliwości.

HomePod mini sprawia, że sterowanie akcesoriami do inteligentnego domu jest łatwiejsze dzięki prostym poleceniom głosowym dla Siri, aby wyłączyć światło, zmienić temperaturę, zamknąć drzwi lub ustawić konkretną scenę. HomePod mini to idealne centrum domowe, zapewniające dostęp do inteligentnych akcesoriów domowych w domu lub poza nim.

 

Przy projektowaniu urządzenia Apple przyłożył fundamentalne znaczenie dla bezpieczeństwa i prywatności. W przypadku HomePod mini wszelkie informacje są przesłane na serwery Apple dopiero po rozpoznaniu komendy „Hej Siri” lokalnie na urządzeniu lub po aktywowaniu przez użytkownika Siri dotykiem. Żądania nie są powiązane z Apple ID użytkownika, a dane osobowe nie są sprzedawane reklamodawcom ani innym organizacjom. HomePod mini współpracuje z iPhonem w celu wysłania wiadomości i zapisania notatek na urządzeniu bez ujawniania tych informacji Apple.

Niestety, prawdopodobnie dopóki w Polsce nie zagości Siri w naszym ojczystym języku nie zobaczymy też urządzenia w sprzedaży. Pozostaje tylko wierzyć, że pojawi się ono w sprzedaży u lokalnych sprzedawców tak jak większy poprzednik HomePod.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx