poniedziałek, 6 lutego

Według doniesień z tajwańskiego łańcucha dostaw (za pośrednictwem DigiTimes) Apple podobno zwiększył zamówienia komponentów na iPhone’a 11 po lepszym niż oczekiwano popycie, ale zmniejszył zamówienia na iPhone’a 11 Pro Max po dość stałej i nie rosnącej sprzedaży większego urządzenia.

Dzisiejszy raport potwierdza podobny raport z tego miesiąca, w którym stwierdzono, że iPhone 11 i iPhone 11 Pro odnotowują największy popyt, przy czym Apple ponownie zmienia zamówienia na iPhone 11 Pro Max, aby nieco zrównoważyć produkcję z popytem.

Źródła DigiTimes spekulują, że szybka sprzedaż telefonu iPhone 11 może wpłynąć na plany Apple na 2020 rok, sugerując, że firma może zdecydować się na utrzymanie smartfona z wyświetlaczem LCD w flagowym składzie w przyszłym roku zamiast hurtowej sprzedaży OLED.

Według wiarygodnego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, Apple zamierza całkowicie przejść na wyświetlacze OLED w iPhone’ach w 2020 roku dzięki nowym urządzeniom 5,4 cala, 6,1 cala i 6,7 cala.

Kuo uważa również, że Apple sprzeda około 10 procent więcej iPhone’ów w pierwszym kwartale 2020 roku dzięki dalszemu silnemu popytowi na wymianę starszych urządzeń na iPhone’a 11‌ oraz wprowadzeniu na rynek iPhone’a SE 2 w marcu.

Ponadto źródła w dzisiejszym raporcie wskazują, że King Yuan Electronics (KYEC) nadal odnotowuje duży popyt na chipy Intela, których Apple używa do ‌iPhone’a 11‌, iPhone’a 8 i iPhone’a XR.

Na początku października Apple podobno zwrócił się do dostawców z prośbą o zwiększenie produkcji nowego telefonu z serii iPhone 11‌ i ‌iPhone 11 Pro‌ nawet o 10 procent, dodając 8 milionów sztuk w stosunku do wcześniejszych planów produkcyjnych, ponieważ starał się spełnić oczekiwania lepsze niż oczekiwano.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx