czwartek, 22 lutego

Apple Campus 2

Jako część kampanii środowiskowej „Better”, którą odsłonięto dziś rano, Apple opublikował także film związany z projektem swojego nowego Campusu 2 pokazujący serię renderingów budynku wraz z kilkoma szczegółami zdradzonymi przez projektanta kampusu Normana Fostera.
https://www.youtube.com/watch?v=YBGx57T0IWM

Foster mówi o inspiracji Jobsem w projekcie kampusu, zauważając jego miłość zarówno do Stanford jak i regionu w którym dorastał. „Chodzi o to, aby przynieść Kalifornię z powrotem do Cupertino” powiedział starszy arborysta Apple, David Muffly, który jest odpowiedzialny za roślinność, która zostanie posadzona w kampusie Apple.

Zgodnie z filmem, Apple nakreśla plany, aby jego drugi kampus był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Miejsce będzie „najbardziej energooszczędnym budynkiem w swoim rodzaju”, zasilanym przez 100 procent energii ze źródeł odnawialnych, w tym ogromną instalację solarną.

Firma planuje również zagospodarować ogromną, otwartą przestrzeń, na której posadzą nawet drzewa owocowe. Alternatywną formę dojazdu do kampusu dostanie około 15 000 pracowników Cupertino, a samochody mają zastąpić autobusy na biopaliwa, transport publiczny i rowery. Prawie 80 procent budynku będzie przestrzenią otwartą na której posadzone zostanie ponad 7000 drzew – w tym ponad 6000 dających naturalny cień i nowo posadzone drzewa owocowe. W całym krajobrazie posadzone zostaną specjalne rośliny odporne na suszę w celu zminimalizowania zużycia wody.

applecampus

Chociaż film prezentujący Campus 2 został pierwotnie odsłonięty w październiku w trakcie sesji z miastem Cupertino, to jest to pierwszy raz, kiedy Apple opublikował film w wysokiej jakości do publicznej wiadomości. Apple ma nadzieję zakończyć budowę drugiego kampusu w 2016 roku.

[contentblock id=1 img=gcb.png]

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx