sobota, 25 maja

Apple opublikował nowy dokument wsparcia szczegółowo opisujący użycie słuchawek o wysokiej impedancji z nowymi modelami MacBooka Pro.

Podczas prezentacji najnowszych MacBooków Pro Apple wspomniał, że gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w tych modelach oferuje obsługę słuchawek o wysokiej impedancji, co jest dobrą wiadomością dla profesjonalistów, którzy chcą używać MacBooka Pro ze słuchawkami o jakości studyjnej.

Jak wspomniano w dokumencie wsparcia, nowe MacBooki Pro są wyposażone w wykrywanie obciążenia DC, adaptacyjne wyjście napięciowe i wbudowany konwerter cyfrowo-analogowy. W niektórych przypadkach mogą również wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego.

Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm w MacBooku Pro (14-calowym, 2021) lub MacBooku Pro (16-calowym, 2021) obsługuje wykrywanie obciążenia prądem stałym i adaptacyjne napięcie wyjścia. Twój Mac może wykryć impedancję podłączonego urządzenia i dostosuje swoje wyjście do słuchawek o niskiej i wysokiej impedancji, a także do liniowych urządzeń audio.

Po podłączeniu słuchawek o impedancji poniżej 150 omów gniazdo słuchawkowe zapewnia do 1,25 wolta RMS. W przypadku słuchawek o impedancji od 150 do 1 kiloomów gniazdo słuchawkowe dostarcza 3 V RMS. Może to wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego.

Dzięki wykrywaniu impedancji, adaptacyjnemu napięciu wyjścia i wbudowanemu konwerterowi cyfrowo-analogowemu obsługującemu częstotliwość próbkowania do 96 kHz możesz cieszyć się wysokiej jakości dźwiękiem w pełnej rozdzielczości bezpośrednio z gniazda słuchawkowego w MacBooku Pro.

Według Apple, nowe modele MacBooka Pro firmy Apple są wyposażone w „najlepszy system audio jaki znalazł się w notebooku” dzięki ulepszeniom zarówno gniazda słuchawkowego, jak i systemu głośników.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx