sobota, 13 kwietnia

Wygląda na to, że Dropbox nie planuje przynajmniej w najbliższej przyszłości wprowadzić natywnej obsługi procesorów Apple Silicon w komputerach Mac, prawie rok od pojawiania się takich komputerów.

W oficjalnym wątku na stronie wsparcia Dropbox pojawiła się oficjalna informacja na ten temat. Dropbox najwyraźniej upiera się, że wprowadzenie tej funkcjonalności będzie możliwe po głosach znacznej liczby członków społeczności optujących za natywną obsługą Dropboxa przez Apple Silicon. Istnieje również wiele powtarzających się próśb z różnymi sformułowaniami, które rozdrabniają głosy użytkowników za poparciem.

W lipcu odpowiedzi pracowników Dropbox w wątku wyjaśniały, że „ten pomysł będzie wymagał nieco większej ilości głosów, zanim zostanie podjęty przez zespół” i oznaczono wsparcie Apple Silicon jako wymagające większej liczby głosów. Miesiąc temu pracownicy Dropbox ponownie odpowiedzieli w wątku proszącym o natywne wsparcie Apple SIlicon, mówiąc, że Dropbox będzie nadal kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami, na których działają obsługiwane wersje macOS, korzystające z warstwy tłumaczeniowej Rosetta firmy Apple.

Dodatkowe zarzuty w wątku twierdzą, że Dropbox z Rosettą wyczerpuje żywotność baterii MacBooka i zużywa nieproporcjonalną ilość pamięci.

Stanowisko Dropboxa mocno zirytowało sporą grupę użytkowników Dropboxa, zwłaszcza tych, którzy korzystają z płatnej wersji serwisu. Wątek jest pełen zirytowanych użytkowników twierdzących, planują przenieść się do konkurencyjnych usług.

Dysk Google został niedawno zaktualizowany o natywną obsługę Apple Silicon firmy Apple, a inne usługi, takie jak Microsoft OneDrive i Box, już testują natywną obsługę tych układów.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx