wtorek, 23 lipca

Apple udostępnił dziś pierwsze publiczne wersje beta nadchodzących wersji iOS 15.2 i iPadOS 15.2, dzień po udostępnieniu tych wersji deweloperom.

Publiczni testerzy wersji beta, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple, mogą pobrać aktualizacje iOS 15.2 i iPadOS 15.1 bezprzewodowo mając zainstalowany odpowiedni certyfikat ze strony programu publicznych wersji beta.

iOS 15.2 i iPadOS 15.2 wprowadzają Raport Prywatności aplikacji, który umożliwia użytkownikom sprawdzanie, jak często aplikacje korzystały z ich poufnych informacji, takich jak lokalizacja, zdjęcia, aparat, mikrofon i kontakty w ciągu ostatnich siedmiu dni. Daje również możliwość zobaczenia, które aplikacje kontaktowały się z innymi domenami i jak ostatnio się z nimi kontaktowały, dzięki czemu można będzie mieć oko na to, co aplikacje robią za kulisami.

Raport o prywatności aplikacji jest dostępny po otwarciu aplikacji Ustawienia, wybraniu sekcji Prywatność i wybraniu opcji Raport prywatności w aplikacji. Tam można go włączyć. Po pewnym czasie korzystania z aplikacji w tym miejscu zaczną pojawiać się dane.

Dzisiejsza aktualizacja dodaje aktualizacje do funkcji Alarmowe SOS. Można je teraz szybko zainicjować naciskając kilka razy przycisk boczny lub przytrzymać jednocześnie przycisk boczny i przycisk głośności. Przed nawiązaniem połączenia następuje dłuższe, ośmiosekundowe odliczanie, które jest dłuższe od poprzedniego odliczania trzysekundowego.

Apple ulepszył również funkcję Podsumowanie powiadomień w wersji beta, nadając podsumowaniom wygląd przypominający kartę, a także kod dla funkcji bezpieczeństwa komunikacji, który Apple ogłosił na początku tego roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx