poniedziałek, 22 kwietnia

Według reportera Bloomberga, Marka Gurmana, Apple zmniejszy ramki w swoich nadchodzących modelach iPhone’a 15 Pro przy użyciu specjalnego procesu produkcyjnego, a firma planuje również użyć tej samej technologii do zmniejszenia ramek ekranu w przyszłych iPadach.

W swoim najnowszym newsletterze Power On, Gurman mówi, że Apple zastosuje technologię LIPO, aby zmniejszyć rozmiar ramki wyświetlacza w iPhonie 15 Pro i iPhonie 15 Pro Max do 1,5 milimetra (w porównaniu do około 2,2 milimetra w obecnych iPhone’ach).

Jeśli Apple upora się z problemami produkcyjnymi modele iPhone’a 15 Pro będą miały najcieńsze ramki ze wszystkich smartfonów dostępnych obecnie na rynku, a Apple najwyraźniej chce powtórzyć równoważne osiągnięcie również ze swoimi iPadami.

Jak zauważył Gurman, Apple po raz pierwszy zastosował LIPO w Apple Watch Series 7, aby zmniejszyć ramki urządzenia i zwiększyć rozmiar wyświetlacza. Jeśli źródło Gurmana jest dokładne, technologia LIPO ma być wdrażana tym samym cyklem produkcyjnym co technologia wyświetlaczy OLED, które przeszły od Apple Watch do iPhone’a, a iPady OLED mają zostać wprowadzone na rynek w przyszłym roku. Jednak, który model iPada jako pierwszy skorzysta z procesu LIPO i kiedy się pojawi, pozostaje niejasny.

Według plotek dotyczących iPhone’a, ramki we wszystkich czterech modelach iPhone’a 15 mają być lekko zakrzywione wokół krawędzi, podobnie jak w przypadku iPhone’a z serii 11. Większość plotek twierdziła, że tylko modele Pro będą miały w tym roku zmniejszoną ramkę, ale wcześniej dokładny przeciek udostępnił zdjęcie pokazujące, że iPhone 15 i iPhone 15 Plus mogą również mieć nieco cieńsze ramki.

Oczekuje się, że Apple ogłosi swoją następną linię iPhone’ów jak zwykle we wrześniu,

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx