poniedziałek, 15 lipca

Usługa Pay Cash, czyli mobilne płatności peer-to-peer firmy Apple, może być dostępna na europejskich rynkach nawet wcześniej niż się spodziewano.

Francuski blog techniczny iPhon.fr donosi dziś, że użytkownik iPhone’a z Francji odkrył na ekranie swojego nowego Apple Watch i iPhone’a XS Max komunikat zapraszający go do skonfigurowania Apple Pay Cash przy użyciu karty kredytowej wydanej przez francuski bank. Podobne raporty pochodzą także od właścicieli urządzeń Apple w innych krajach europejskich.

Usługa Apple Pay Cash pojawiła się na urządzeniach iOS w grudniu 2017 roku, ale obecnie jest dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych. System pozwala na szybkie przelewy pieniężne „osoba do osoby”, podobnie jak konkurencyjne usługi Square Cash i Venmo.

Oprócz ekranów konfiguracji udostępnianych w mediach społecznościowych, odkryto również stronę pomocy Apple dla Apple Pay Cash w języku niemieckim, która została opublikowana 30 września na serwerach Apple. Co ciekawe, również 30 września pojawiła się taka strona w języku polskim, włoskim, szwedzkim i rosyjskim.

Usługa Apple Pay Cash pozwala na szybkie przesyłanie pieniędzy przez aplikację Wiadomośc, a środki są natychmiast dodawane do karty Apple Pay Cash odbiorcy w aplikacji Portfel. Kiedy nowi użytkownicy otrzymują pieniądze po raz pierwszy, środki są dodawane do nowej karty Apple Pay Cash po zaakceptowaniu warunków Apple. Środki z karty można następnie wykorzystać do robienia zakupów za pomocą usługi Apple Pay w sklepach, w aplikacjach i obsługiwanych witrynach internetowych lub przelać na konto bankowe w ciągu jednego do trzech dni roboczych.

[UPDATE]: W chwili publikowania tego artykułu wszystkie podstrony językowe zostały przywrócone do języka angielskiego

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx