poniedziałek, 15 kwietnia

W wydanej wczoraj aktualizacji iOS 14.4 Apple wprowadził funkcję wysyłającą ostrzeżenie, gdy aparat w modelu Phone 12 nie może zostać zweryfikowany jako nowy, oryginalny aparat Apple.

Dodatkowo, Apple udostępnił stosowny dokument pomocy, w którym podkreśla znaczenie naprawy iPhone’a przez przeszkolonego technika przy użyciu oryginalnych części Apple, z ostrzeżeniami o tym, co może się stać, gdy używany jest aparat innej firmy.

Apple twierdzi, że jeśli aparat iPhone’a wymaga wymiany, ważne jest, aby skorzystać z pomocy certyfikowanego technika, ponieważ naprawy wykonane przez niecertyfikowanych techników mogą skutkować nieprawidłowym działaniem lub problemami z jakością obrazu. Według Apple, kolejnym problemem jest również bezpieczeństwo, ponieważ niewłaściwe naprawy mogą potencjalnie pozostawić luźne części, co może doprowadzić do uszkodzenia baterii, do przegrzewania się urządzenia lub spowodować obrażenia.

Nieoryginalny komponent aparatu może prowadzić do problemów z jakością lub wydajnością, a Apple ostrzega o kilku potencjalnych problemach, które można napotkać.

  • Aparat nie ustawia prawidłowo ostrości lub obrazy są nieostre;
  • W trybie portretowym obiekt może być nieostry lub tylko częściowo ostry;
  • Aplikacja innej firmy korzystająca z aparatu może się nieoczekiwanie zawiesić lub zamknąć;
  • Podgląd w czasie rzeczywistym w aplikacjach innych firm może być pusty lub zacinać się.

Powiadomienie o nieoryginalnym aparacie, które Apple wprowadził w iOS 14 pojawi się na iPhonie 12, 12 Pro, 12 Pro Max lub 12 mini, jeśli jedno z tych urządzeń zostanie naprawione za pomocą komponentu aparatu innego niż Apple.

Jeśli taka naprawa zostanie wykonana, użytkownicy zobaczą w obszarze Ustawienia> Ogólne> To Urządzenie ostrzeżenie o treści „Nie można zweryfikować, czy ten iPhone‌ ma oryginalny aparat Apple”. Ostrzeżenie będzie również wyświetlane na ekranie blokady przez pierwsze cztery dni po naprawie oraz w aplikacji Ustawienia przez 15 dni.

Ostrzeżenie nie wpłynie na możliwość korzystania z iPhone’a lub dostępu do aparatu, a telefon pozostanie w pełni funkcjonalny.

Apple zaleca osobom potrzebującym naprawy aparatu wymianę aparatu iPhone’a w autoryzowanym serwisie Apple. Niezależni dostawcy usług naprawczych są również w stanie zaoferować oryginalne części do naprawy aparatów poza okresem gwarancyjnym.

To nie pierwszy raz, kiedy Apple wprowadza ostrzeżenia dotyczące napraw iPhone’a przy użyciu nieoryginalnych części. Istnieją podobne ostrzeżenia, które pojawiają się, gdy do naprawy został wykorzystany niezweryfikowany wyświetlacz lub gdy serwis używa nieoryginalnej baterii iPhone’a.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx