czwartek, 11 lipca

Mark Gurman z Bloomberga informuje, że Apple zamierza odchudzić MacBooki, Apple Watche i iPhone’y, a nowy ultracienki iPad Pro z chipem M4 jest sygnałem nowej ścieżki projektowej firmy.

Podczas prezentacji iPada Pro z M4 w zeszłym miesiącu, Apple chwalił się, że jest to najcieńszy produkt firmy w historii, porównując go nawet do ipoda nano z 2012 roku, aby podkreślić jego smukłość.

W najnowszym wydaniu swojego newslettera Power On, Gurman pisze, że podobnie jak w przypadku iPada Pro, Apple skupia się obecnie na dostarczaniu jak najcieńszych urządzeń w całej swojej ofercie, bez uszczerbku dla żywotności baterii czy wprowadzaniu nowych funkcji.

Gurman twierdzi, że nowy iPad Pro jest „początkiem nowej klasy urządzeń Apple”, a celem firmy jest oferowanie „najcieńszych i najlżejszych produktów w swoich kategoriach w całej branży technologicznej”.

Według doniesień, Apple zamierza teraz opracować cieńsze wersje iPhone’ów, Apple Watchy i MacBooków Pro w ciągu najbliższych kilku lat.

Źródła Gurmana informują go, że Apple obecnie skupia się na opracowaniu znacznie cieńszego iPhone’a na linię iPhone’ów 17 w 2025 roku, potwierdzając tym samym majowy raport The Information. Według tego raportu, Apple planuje wprowadzić na rynek zupełnie nowy, cieńszy model iPhone’a 17 w przyszłym roku, który ma rzekomo otrzymać „znaczące zmiany konstrukcyjne” podobne do iPhone’a X.

Gurman wcześniej informował, że Apple planuje całkowitą przebudowę Apple Watch z okazji dziesiątej rocznicy urządzenia, nazwanego „Apple Watch X”.

W związku z tym, że pierwszy Apple Watch został zaprezentowany w 2014 roku, a wprowadzony na rynek w 2015 roku, Gurman nie jest pewien, czy Apple Watch X zostanie wydany w 2024 czy 2025 roku. Jednak analityk rynku Apple, Ming-Chi Kuo, twierdzi dzisiaj, że tegoroczny Apple Watch będzie miał większy ekran i cieńszy design, co brzmi jak poważna przebudowa i znak rozpoznawczy projektu, o którym wspominał Gurman.

W 2021 roku Apple znacząco przeprojektował MacBooka Pro, czyniąc go grubszym i cięższym. Głównym punktem przeprojektowania było przywrócenie kilku portów, które zostały usunięte w poprzednich iteracjach na rzecz cienkości obudowy. Modele MacBooka Pro posiadają teraz port HDMI, gniazdo na karty SD, port ładowania MagSafe 3, trzy porty Thunderbolt 4 (USB-C) i gniazdo słuchawkowe.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx