sobota, 25 maja

Jak donosi Deadline, Apple zagwarantował sobie globalne prawa do emisji dokumentu „The Fight Before Christmas”, który będzie miał swoją premierę w Apple TV+ w piątek, 26 listopada.

Film opowiada historię prawnika Jeremy’ego Morrisa, który ma obsesję na punkcie Świąt Bożego Narodzenia i zaplanował na ten czas największe społeczne wydarzenie świąteczne w Ameryce. Jego świąteczne plany natrafiają na przeszkodę, gdy zarząd właścicieli domu mówi mu, że planowane przez niego wydarzenie narusza zasady sąsiedzkie.

Prowadzi to do walki między mężczyzną a zarządem o świętowanie, a spór wymyka się spod kontroli.

Wyprodukowany przez Dorothy Street Pictures dokument opowiada historię dzielnicy North Idaho wywróconej do góry nogami przez obsesję jednego człowieka na punkcie niesienia wszystkim świątecznej atmosfery i radości poprzez zorganizowanie największego wydarzenia społecznościowego, jakie kiedykolwiek widziała Ameryka. Plan kochającego święta prawnika, Jeremy’ego Morrisa, napotyka na przeszkodę, gdy stowarzyszenie właścicieli domów informuje go, że wydarzenie narusza zasady sąsiedztwa. Rozpoczyna się kontrowersyjna walka o uroczystość a całość wymyka się spod kontroli. Wraz z eskalacją całej sytuacji film stawia pytanie, kto wygrywa, gdy zderzają się ze sobą różne prawa i interesy? Reżyser Read łączy spolaryzowane perspektywy świątecznej opowieści z wolnościami, których sercem jest przesłanie o różnicach i tolerancji.

Film wyreżyserowała Becky Read, która wyprodukowała „Trzech identycznych nieznajomych”, film dokumentalny o trojaczkach, które zostały rozdzielone przy urodzeniu i adoptowane przez różne rodziny.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx