środa, 21 lutego

Jedną z kluczowych nowych funkcji iPadOS 16 jest Stage Manager, który pozwala użytkownikom zmieniać rozmiar aplikacji w nakładające się okna, aby poprawić wrażenia z pracy wielozadaniowej. Stage Manager w pełni obsługuje również wyświetlacz zewnętrzny, umożliwiając użytkownikom pracę z maksymalnie czterema aplikacjami na iPadzie i maksymalnie czterema aplikacjami na zewnętrznym wyświetlaczu jednocześnie.

Ku rozczarowaniu niektórych użytkowników okazało się, że Stage Manager jest ograniczony do modeli iPadów z chipem M1, w tym najnowszego iPada Pro i iPada Air. W oświadczeniu udostępnionym Rene Ritchiemu firma Apple wyjaśniła swoje uzasadnienie dla tego ograniczenia, twierdząc, że korzystanie z Stage Managera „wymaga dużej pamięci wewnętrznej, niezwykle szybkiej pamięci masowej i elastycznego wejścia/wyjścia wyświetlacza zewnętrznego, z których wszystkie te możliwości dają iPady z chipem M1″

Stage Manager to w pełni zintegrowane środowisko, które zapewnia zupełnie nowe wrażenia z okien, które jest niezwykle szybkie i responsywne oraz umożliwia użytkownikom jednoczesne uruchamianie 8 aplikacji na iPadzie i zewnętrznym wyświetlaczu o rozdzielczości do 6K. Zapewnienie tych wrażeń z natychmiastowością, jakiej użytkownicy oczekują od dotykowego iPada, wymaga dużej pamięci wewnętrznej, niewiarygodnie szybkiego przechowywania i elastycznego zewnętrznego wyświetlacza I/O, a wszystko to zapewniają iPady z chipem M1.

Bardziej obrazowo, iPad Pro M1 jest dostępny z maksymalnie 16 GB pamięci RAM, w porównaniu do 6 GB w iPadzie Pro poprzedniej generacji. Apple powiedział również, że iPad Pro M1 ma 2x szybszą pamięć masową niż model poprzedniej generacji.

Podczas gdy funkcja Stage Manager jest ograniczona do modeli iPada z chipem M1, iPadOS 16 jako całość jest kompatybilny ze wszystkimi modelami iPada Pro, iPadem Air trzeciej generacji i nowszymi, iPadami piątej generacji i nowszymi oraz piątą generacją iPada mini i nowszym. Aktualizacja jest obecnie w fazie testów beta dla deweloperów, a Apple planuje wydać publiczną wersję beta w lipcu. iPadOS 16 powinien zostać udostępniony wszystkim użytkownikom około września.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx