środa, 27 października

 

Apple zapowiedział dziś nową usługę subskrypcji gier, którą nazywa „Apple Arcade”. Pozwoli ona użytkownikom systemu iOS, macOS i tvOS płacić stałą miesięczną opłatę i uzyskać dostęp do pakietu płatnych aplikacji za pośrednictwem App Store.

Apple współpracuje z wybranymi wydawcami i deweloperami na rzecz Apple Arcade. Firma zachwala, że usługa ujednolici gry między urządzeniami mobilnymi, komputerowymi i salonowymi, co stanowi wyraźne odniesienie do gier na macOS, tvOS i iOS.


 

Apple twierdzi, że dzięki „pojedynczej subskrypcji” Apple Arcade zapewni dostęp do ponad 100 nowych i ekskluzywnych gier. Arcade będzie nowym obszarem w App Store, z nową zakładką na dole.

Można będzie pobierać i grać w gry Apple Arcade bezpośrednio z App Store bez subskrypcji. Gry będą odtwarzane na iPhone’ie, iPadzie, komputerze Mac i Apple TV. Istnieje również synchronizacja między wszystkimi urządzeniami i granie offline bez połączenia z internetem. Wszystkie gry to „wszystko, w co można będzie grać” bez reklam i zakupów w aplikacji.

Apple nie ujawnił jeszcze cen usługi Apple Arcade. Zostanie ona uruchomiona tej jesieni w ponad 150 krajach w tym również w Polsce.

Usługa subskrypcji gier Apple została po raz pierwszy zapowiedziana na początku tego roku, ale dziś jest to oficjalne ogłoszenie Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x