czwartek, 22 lutego

Podczas konferencji „It’s’s Show Time” Apple ogłosił współpracę z Goldman Sachs w celu wprowadzenia własnej karty kredytowej zintegrowanej z aplikacją Wallet.

Początek Apple w branży płatności rozpoczął się wraz z premierą Apple Pay w 2014 roku. Póżniej firma wprowadziła Apple Pay Cash w USA, która pozwala użytkownikom wysyłać pieniądze między sobą, a także płacić firmom bezpośrednio z aplikacji Wiadomości.


Apple pobiera niewielką opłatę manipulacyjną za zakupy dokonane za pomocą Apple Pay. Wraz z wprowadzeniem karty kredytowej, firma zdecydowała się na większe opłaty za transakcje dokonane własną kartą kredytową, przyczyniając się do przychodów z usług.

Karta nie ma opłat za posiadanie, ma niższą stopę procentową niż zwykłe karty kredytowe i jest prywatna i bezpieczna. Została zaprojektowany z myślą o zdrowszym życiu finansowym i wykorzystuje moc urządzeń Apple. Rejestracja jest natychmiastowa i można to zrobić za pomocą aplikacji Wallet na iOS. Karta może być używana na całym świecie na wszystkich urządzeniach Apple.


W aplikacji Wallet dostępny będzie nowy interfejs użytkownika, aby użytkownik mógł zobaczyć wykresy swoich wydatków. Aby uzyskać pomoc, użytkownik może skontaktować się bezpośrednio z pomocą techniczną Apple za pośrednictwem wiadomości. Karta wykorzystuje również uczenie maszynowe i Mapy Apple w celu poprawy jakości informacji zawartych w wyciągach z karty.

Istnieje również nowa funkcja o nazwie „Daily Cash”, system zwrotu gotówki, który daje 2% za każdą transakcję wykonaną przy użyciu Apple Pay. Zwrot gotówki jest zdeponowany na koncie użytkownika Apple Cash. W przypadku zakupów usług lub produktów Apple kwota dziennej gotówki wzrasta do 3%.

Karta kredytowa Apple Card będzie dostępna latem tylko w USA.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx