poniedziałek, 27 czerwca

Apple zaprezentował właśnie swój nowy serwis premium usługi News, zawierający gazety i czasopisma premium za 9,99 dolarów miesięcznie. Usługa jest oznaczona jako „News+” i jest dostępna już dziś wraz z wydaniem nowych aktualizacji oprogramowania na iOS i macOS. Niestety usługa podobnie jak wcześniejsza jej wersja News nie jest dostępna w Polsce.

Usługa jest zintegrowana bezpośrednio z aplikacją News i zawiera czasopisma takie jak National Geographic, Popular Science, New Yorker, Vogue, Rolling Stone i inne.

Apple powiedział, że w Apple News jest czytane ponad 5 miliardów artykułów miesięcznie, co czyni z niej pierwszą na świecie aplikację informacyjną. Apple reklamowało swoją nową usługę jako obronę przed klikbajtem z naciskiem na dziennikarstwo wysokiej jakości.

Apple News + obejmuje również czasopisma Time, Vogue, People, Popular Science, Billboard, New Yorker, Sports Illustrated, Fortune i wiele innych. Tematy obejmują styl życia, zdrowie, politykę i inne.

https://www.youtube.com/watch?v=Im5c5WR9vMQ

Aplikacja wiadomości jest na bieżąco aktualizowana, aby integrować wszystkie czasopisma w głównym strumieniu aplikacji News. Aplikacja zawiera najnowsze wydania i polecane treści, w tym okładki na żywo, które są animowane jak wideo, a nie statyczny obraz. Wewnątrz magazynów użytkownicy mogą swobodnie przechodzić do poszczególnych artykułów lub przeglądać czasopismo.

Czasopisma mogą mieć bogaty i dostosowany pod iPhony i iPady layout i niekoniecznie są tylko skanami PDF magazynów papierowych. Nie jest jasne, ile z 300 czasopism będzie zawierać tego rodzaju niestandardowe rozwiązania.

Apple News+ jest dostępny od dziś w Stanach Zjednoczonych i po raz pierwszy w Kanadzie, z bezpłatnym jednomiesięcznym okresem próbnym.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx