niedziela, 3 marca

W Apple TV+ pojawił się dziś nowy film zatytułowany „11 września: w prezydenckim centrum dowodzenia”. To specjalny dokument, który opowiada o czasie amerykańskiej prezydentury w ciągu najbliższych godzin po atakach 11 września 2001 roku na wieże World Trade Center w Nowym Jorku i Pentagon w Wirginii.

Dokument upamiętniający 20 rocznicę ataków można oglądać w Apple TV+ na całym świecie, z wyjątkiem Wielkiej Brytanii, gdzie można go oglądać na BBC iPlayer. Dokument miał swoją premierę w brytyjskiej telewizji naziemnej BBC One we wtorek wieczorem.

Narratorem filmu jest zdobywca nagrody Emmy, Jeff Daniels. Dokument przedstawia 12 godzin po atakach, oferując rzadki i unikalny wgląd w dylematy, przed którymi stali prezydent Bush i jego kluczowi doradcy, którzy odpowiadali za losy Stanów Zjednoczonych.

Dokument przedstawia nigdy wcześniej nie słyszane zeznania byłego prezydenta USA George’a W. Busha, wiceprezydenta Dicka Cheneya, doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Condoleezzy Rice, sekretarza stanu Colina Powella i innych. Zawiera również blisko 200 fotografii, które nigdy wcześniej nie były publikowane, a także sfilmowane archiwa.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx