sobota, 2 lipca

Wśród organizacji korporacyjnych, które pozwalają pracownikom wybrać swój ulubiony sprzęt, Apple staje się coraz bardziej popularnym wyborem, wynika z nowego badania i wyników udostępnionych dziś rano przez platformę zarządczą Jamf.

52 procent organizacji korporacyjnych pozwala swoim pracownikom wybierać komputery, a 49 procent pozwala pracownikom wybierać urządzenia mobilne.

Z tych organizacji 72 procent pracowników uwzględnionych w ankiecie Jamf wybrało Maca, a 28 procent wybrało komputer PC. Jeśli chodzi o urządzenia mobilne, 75% respondentów wybrało iPhone’a lub iPada, a tylko 25% wybrało urządzenie z Androidem.

Zdaniem pracowników, możliwość wyboru systemów operacyjnych i urządzeń na których pracują sprawia, że są bardziej produktywni. 68 procent twierdzi, że wybór poprawia wydajność, a 77 procent stwierdziło, że jest bardziej prawdopodobne, że pozostanie w firmie oferującej taki wybór urządzeń.

Ankieta Jamf została przeprowadzona w marcu 2018 roku i zawiera odpowiedzi od 580 kierowników, menedżerów i specjalistów IT z organizacji na całym świecie.

A jak jest u Waszych pracodawców? Macie możliwość wyboru telefonu czy nawet komputera?

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx