wtorek, 28 marca

Fast Company opublikował swój coroczny ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm na świecie, a w tym roku numerem jeden na liście została firma Apple „zapewniająca przyszłość już dziś”.

Firma Apple została wybrana ze względu na imponującą listę osiągnięć w 2017 roku, w tym iPhone’a X, Apple Watch Serii 3, ARKit oraz unikalny nacisk na integrację sprzętu i oprogramowania, który odróżnia ją od konkurencji. Apple projektuje własne układy, które są zoptymalizowane pod kątem systemów operacyjnych, co skutkuje wydajnością odstraszającą konkurencję.

(…) kreatywność jest czymś więcej niż głęboką skórą – a podejście Apple do inżynierii sprzętu i oprogramowania, które tworzy własne doświadczenia, nigdy nie było bardziej ambitne. Inni twórcy telefonów i tabletów kupują te same gotowe do sprzedaży chipy, jak ich konkurenci. Apple natomiast projektuje własne chipy – więc iPhone ma procesor zaprojektowany i specjalnie zoptymalizowany dla systemu operacyjnego Apple, aplikacji, wyświetlacza, kamery i czujnika dotykowego. Firma zyskała tak dobre wyniki w projektowaniu chipów, że A10 Fusion w iPhone’ie 7 rzuca wyzwanie konkurencyjnym procesorom w niezależnych testach prędkości.

Apple znalazł się również na szczycie listy, koncentrując się na rozwoju sztucznej inteligencji opartej na prywatności, rozwijającej się branży rozrywkowej i pracach nad ulepszeniem opieki medycznej dzięki CareKit i ResearchKit. Jego osiągnięcia dały możliwość awansować o trzy miejsca w porównaniu z zeszłym rokiem, kiedy to zajął czwartą pozycję w rankingu najcenniejszych firm na liście.

Dla stworzenia rankingów, Fast Company przepytuje ponad trzy tuziny redaktorów, reporterów i autorów analizujących tysiące firm, aby zidentyfikować najbardziej znaczące innowacje roku i śledząc ich wpływ na przedsiębiorstwa, przemysł i większą kulturę.

Inne firmy, które znalazły się w pierwszej dziesiątce to Netflix, Square, Tencent, Amazon, Patagonia, CVS Health, The Washington Post, Spotify i NBA.

Oprócz głównej listy, Fast Company publikuje zestawienie najbardziej innowacyjnych firm według sektorów. Apple również znalazł się na szczycie listy w kategorii „Elektronika użytkowa”, pokonując firmy takie jak Amazon, Nintendo i Sony.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx