niedziela, 19 maja

 

Według Marka Gurmana z Bloomberga, Apple zmienia sposób, w jaki rozwija i testuje iOS, macOS, watchOS i tvOS w nadziei, że nowe podejście poprawi w długoterminowej perspektywie jakość każdej platformy oprogramowania.

Raport twierdzi, że nowa strategia będzie już stosowana do rozwoju iOS 14 przed jego wydaniem w przyszłym roku. Zmiana nastąpiła po wadliwym wydaniu iOS 13, który otrzymał już osiem aktualizacji z poprawkami błędów i opóźnionymi funkcjami w ciągu ostatnich dwóch miesięcy, co jest ilością znacznie wyższą niż zwykle w tym samym czasie.

W nowym procesie Apple wprowadzi „flagi”, pozwalające inżynierom oprogramowania na selektywne włączanie lub wyłączanie niedokończonych lub błędnych funkcji w izolowany sposób, aby zapewnić, że ogólna stabilność systemu nie zostanie zagrożona. Flagi są już powszechnie używane przez inne firmy technologiczne, takie jak Google i Microsoft.

Według raportu, Apple rozważył także opóźnienie niektórych funkcji iOS 14 do 2021 roku w ramach swoich starań, aby nowa wersja systemu była bardziej stabilna. Uważa się, że Apple zastosował podobne podejście do iOS 12, opóźniając niektóre funkcje do ‌iOS 13‌, co przyczyniło się do tego, że iOS 12 jest raczej stabilną wersją systemu.

Zmiany zostały podobno ogłoszone na niedawnym spotkaniu z pracownikami pod przewodnictwem szefa inżynierii oprogramowania Apple, Craiga Federighiego.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx