niedziela, 19 maja

Jak informuje Mark Gurman z Bloomberga, Apple posiada tajną grupę badawczą pod nazwą  „Exploratory Design Group”, która pracuje nad szeregiem technologii nowej generacji.

W swoim najnowszym newsletterze Gurman ujawnił nowe informacje na temat Exploratory Design Group firmy Apple, znanej w firmie jako „XDG”. Zespół jest najwyraźniej bardzo tajny, nawet jak na wysokie standardy Apple. Osoby pracujące nad jednym projektem w ramach grupy nie mogą komunikować się na temat swojej pracy z innymi członkami XDG, którym powierzono inny projekt. Osoby są również zorganizowane według umiejętności, a nie konkretnych projektów, co oznacza, że członkowie XDG często pracują nad kilkoma różnymi projektami jednocześnie.

XDG otrzymuje również znaczne dotacje finansowe, a członków zachęca się do pracy nad projektami do momentu aż będą w stanie określić, czy pomysł jest opłacalny, zamiast „wymyślać” nowe funkcje dla urządzeń takich jak iPhone.

W zeszłym tygodniu Gurman ujawnił, że XDG stoi za niedawnym przełomem firmy Apple w zakresie nieinwazyjnej technologii monitorowania poziomu glukozy we krwi. Mówi się, że grupa aktywnie pracuje nad technologią wyświetlaczy nowej generacji, sztuczną inteligencją, technologiami niskoprocesorowymi, bateriami nowej generacji do smartfonów i funkcjami zdrowotnymi w zestawach słuchawkowych, aby pomóc ludziom z chorobami oczu. Technologie czipów i baterii opracowane przez XDG rzekomo są już dostarczane w iPhone’ach, iPadach i Macach od kilku lat.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx