czwartek, 11 sierpnia

Apple zakupił Silk Labs, startup zajmujący się rozszerzoną rzeczywistością, który skupia się na tym, by oprogramowanie AI było „wystarczająco lekkie” dla sprzętu konsumenckiego, takiego jak kamery i głośniki, informuje The Information.

Apple zakupił niewielki startup zatrudniający kilkunastu pracowników – Silk Labs. Strona internetowa firmy informuje, że ma na celu „przekazanie następnej generacji wizualnej i dźwiękowej inteligencji do produktów” dzięki „najnowocześniejszemu rozpoznawaniu obrazu i dźwięku”.

Strona Silk sugeruje, że ich technologia ma wiele potencjalnych zastosowań w zakresie bezpieczeństwa w domu, analityki sklepowej, monitorowania paczek, cyfrowych wyświetlaczy, kontroli dostępu, monitorowania parkingów i nadzoru budynków z takimi funkcjami jak wykrywanie ludzi, rozpoznawanie twarzy, wykrywanie dźwięku, rozpoznawanie obiektów.

Silk prowadził blog, na którym wyjaśniał swoją technologię, ale jest on nieistniejący, podobnie jak konto Twitter firmy, które nie było aktualizowane od 2017 roku. Strona internetowa firmy zapewnia jednak wgląd w jej technologię, chociaż nie ma słowa o tym, jak Apple może planować z niej korzystać. Mówi się, że Silk, podobnie jak Apple, koncentruje się na doświadczeniach AI w zakresie prywatności.

Firma wydała produkt o nazwie Sense, który zadebiutował na Kickstarter trzy lata temu. Sense został zaprojektowany jako „cyfrowy mózg” dla inteligentnych produktów domowych, komunikując się z nimi, aby poprawić interoperacyjność i uczyć się z domu inteligentnych potrzeb domowych w czasie.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx