niedziela, 19 maja

Według Jona Prossera, który udostępnił dziś zdjęcia rzekomego prototypu o kryptonimie „C68”, Apple nadal pracuje nad podobną do AirPower matą do ładowania, która byłaby w stanie ładować wiele urządzeń jednocześnie.

Mata pokazana na zdjęciu wygląda identycznie jak mata AirPower, którą Apple zapowiedział w 2017 roku, planując jej wypuszczenie w 2018 roku, ale anulując w 2019 roku. Prosser wcześniej powiedział, że Apple ma problemy z ładowaniem Apple Watch, ale najwyraźniej to rozwiązał, zarówno z zegarkiem Apple Watch, jak i etui AirPods Pro pokazując ładowanie na macie.

Apple ujawnił swoje plany dotyczące maty AirPower podczas premiery iPhone’a X we wrześniu 2017 roku. Kluczową cechą maty miał być fakt, że byłaby w stanie ładować jednocześnie kompatybilne iPhone’y, Apple Watch i obudowę AirPods, niezależnie od pozycji każdego urządzenia na macie, a także oferowałaby głęboką integrację z iOS.

Apple wycofał się z AirPower w marcu 2019 roku informując, że nie spełniła wysokich standardów firmy ale nie zagłębiając się w szczegóły. Dzięki patentom wiemy, że AirPower była wyposażona w kilka zachodzących na siebie cewek, a przecieki Sonny Dicksona wcześniej wykazały, że jednym z głównych problemów z matą było jej przegrzewanie.

Kilka miesięcy temu Prosser twierdził, że Apple rozwiązał problem przegrzewania dzięki w swoim najnowszym prototypie maty do ładowania bezprzewodowego, zmniejszając liczbę cewek i integrując układ A11, który może dynamicznie zarządzać ciepłem. Prosser dodał, że mata mogłaby zostać wypuszczona między czwartym kwartałem 2020 roku a pierwszym kwartałem 2021 roku jeśli testy zakończą się powodzeniem.

W styczniu analityk Ming-Chi Kuo prognozował, że jednym z głównych nowych produktów Apple w pierwszej połowie 2020 roku będzie „mniejsza bezprzewodowa mata do ładowania”, ale uważa się, że jest to rozwiązanie z jednym urządzeniem. Mata ta może zostać ogłoszona na WWDC 2020 w przyszłym tygodniu, ale całkiem możliwe jest, że zmienił się czas jej premiery ze względu na globalną pandemię.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx