niedziela, 14 lipca

Firma Apple oficjalnie poinformowała dziś, że zamyka prace nad AirPower, matą ładującą, którą po raz pierwszy zaprezentowała w 2017 roku, ze względu na trudności w zapewnieniu wysokich standardów sprzętowych – informuje TechCrunch.

AirPower został zaprojektowany, aby jednocześnie ładować Apple Watch, iPhone’a i słuchawki AirPods, ale po ogłoszeniu urządzenia przez Apple w 2017 roku pojawiały się ciągłe pogłoski o trudnościach i ostatecznie nie wprowadzono żadnego produktu. Apple twierdzi, że prace nad produktem zostały całkowicie anulowane, ponieważ firma nie była w stanie osiągnąć tego, do czego dążyła w AirPower.

„Po wielu wysiłkach doszliśmy do wniosku, że AirPower nie osiągnie naszych wysokich standardów i zamknęliśmy projekt. Przepraszamy tych klientów, którzy czekali na tą premierę. Wciąż wierzymy, że przyszłość jest bezprzewodowa i jesteśmy zobowiązani do kontynuowania naszych doświadczeń dalej”- powiedział Dan Riccio, wiceprezes Apple ds. inżynierii sprzętu w oświadczeniu przekazanym firmie TechCrunch.

AirPower został zaprezentowany we wrześniu 2017 roku obok iPhone’a X. W tamtym czasie Apple poinformował, że produkt zostanie wydany w 2018 roku. Jednak rok minął i nie pojawiły się żadne oznaki tego, że cokolwiek się pojawi, a sam Apple podejrzanie milczał w tym temacie.

Pojawiały się jednak ciągłe pogłoski o trudnościach produkcyjnych, inżynieryjnych i produkcyjnych. Pogłoski sugerowały, że wystąpiły problemy z zarządzaniem ciepłem, komunikacją między urządzeniami i zakłóceniami, ponieważ firma Apple chciała zaprojektować urządzenie ładujące, w którym można ładować iPhone’a, Apple Watch lub AirPods w dowolnym miejscu na macie.

Wymagało to ułożenia wielu cewek ładujących, co powodowało, że urządzenie zbyt mocno się grzało, a to z kolei okazało się problemem technicznym, którego Apple nie mógł rozwiązać.

AirPower miał współpracować z bezprzewodowym etui do ładowania AirPods, które zostało wydane w zeszłym tygodniu i miał również na celu ładowanie modeli Apple Watch Serii 3 i 4 oraz wszystkich iPhone’ów, które obsługują bezprzewodowe ładowanie oparte na Qi. Wraz z wydaniem niedawno bezprzewodowego etui ładującego dla AirPods, pojawiły się spekulacje, że premiera AirPower jest bliska.

Rezygnacja z AirPower jest szokiem, ponieważ ciągle pojawiały się oznaki, że prace nad produktem trwają. Wspomnienia o AirPower były zawarte w nowo wprowadzonym etui do ładowania bezprzewodowego dla AirPods, a Apple nawet ostatnio zabezpieczył znak towarowy dla nazwy AirPower. Pojawiły się również pogłoski o wiosennej premierze, więc wydaje się, że Apple pracował przez wiele miesięcy nad rozwiązaniami problemów z AirPower, zanim ostatecznie zdecydował się na zamknięcie projektu.

Zakończenie prac nad projektem, który został już ogłoszony i pokazany, jest precedensem w najnowszej historii Apple.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
4 lat temu

[…] YouTubera, Jona Prossera, prawie rok od anulowania maty do ładowania bezprzewodowego AirPower, Apple wznowił rozwój projektu. Wciąż jednak nie ma gwarancji, że akcesorium zostanie […]

trackback
4 lat temu

[…] mata AirPower, którą Apple zapowiedział w 2017 roku, planując jej wypuszczenie w 2018 roku, ale anulując w 2019 roku. Prosser wcześniej powiedział, że Apple ma problemy z ładowaniem Apple Watch, ale najwyraźniej […]

2
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx