poniedziałek, 4 marca

Firma Apple wysłała dziś wiadomość e-mail do użytkowników iBooks Author informując ich, że aplikacja na Mac zostanie wycofana 1 lipca i usunięta ze sklepu App Store.

W e-mailu Apple mówi, że po włączeniu narzędzia do tworzenia książek w Pages, firma skupi się na rozwijaniu tej funkcji w aplikacji Pages.

Dziękujemy za bycie członkiem społeczności iBooks Author. Mamy dla Ciebie kilka wiadomości na temat przyszłości tworzenia książek.

Dwa lata temu wprowadziliśmy tworzenie książek do Pages. Dzięki kluczowym funkcjom, takim jak możliwość pracy na iPadzie, współpraca z innymi przy wspólnej książce, rysowanie za pomocą Apple Pencil i wiele innych, Pages to świetna platforma do tworzenia książek.

Ponieważ koncentrujemy nasze wysiłki na Pages, ‌ iBooks‌ Author nie będzie już aktualizowany i wkrótce zostanie usunięty z Mac App Store. Nadal możesz używać programu ‌ iBooks Author w systemie macOS 10.15 i wcześniejszych, a książki wcześniej opublikowane w Apple Books pozostaną dostępne. Jeśli masz ‌książki w ‌iBooks‌ Author, które chcesz zaimportować do Pages w celu dalszej edycji, wkrótce udostępnimy funkcję importu książek.

Apple twierdzi, że ‌ iBooks‌ Autor będzie nadal dostępny w systemie macOS 10.15 i wcześniejszym dla tych, którzy już zainstalowali aplikacje, a książki opublikowane w Apple Books pozostaną dostępne.

W przyszłości Apple planuje dodać funkcję importowania do Pages, aby umożliwić importowanie książek do aplikacji, a dokument pomocy zawiera szczegółowe informacje na temat przejścia użytkowników z aplikacji Author ‌iBooks‌ do aplikacji Pages.

Apple po raz pierwszy zadebiutował aplikacjom iBooks Author, aby zezwolić użytkownikom komputerów Mac tworzenie e-booków w 2012 roku zapewniając narzędzie do tworzenia podręczników, książek kucharskich, książek z obrazkami i nie tylko dla iPada. Apple oferował szablony i opcje układu strony, a także narzędzia do przeciągania i upuszczania, ale większość tych funkcji jest teraz dostępna w Pages.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx