sobota, 23 października

Firma Apple zapowiedziała dzisiaj, że zmieni kolor swojego logo na czerwony w ponad 400 sklepach detalicznych na całym świecie na najbliższy tydzień, aby wspomóc Światowy Dzień walki z AIDS.

Za każdy zakup dokonany przez Apple Pay w sklepach detalicznych Apple, na Apple.com lub za pośrednictwem aplikacji Apple Store między 1 grudnia czyli Światowym Dniem AIDS a 7 grudnia, Apple przekaże darowiznę w wysokości 1 USD na Światowy Fundusz Walki z AIDS , gruźlicą i malarią. W ubiegłym roku darowiznę ograniczono do 1 miliona dolarów.

„Połączenie naszych produktów i usług ułatwia naszym klientom przyłączenie się do nas w celu stworzenia pierwszej generacji wolnej od AIDS „- powiedziała Lisa Jackson, wiceprezes Apple ds. Środowiska, polityki i inicjatyw społecznych.” Współpracując z (RED ) staramy zatrzymać przenoszenie wirusa HIV z matek na nienarodzone dzieci i już teraz zauważamy znaczący tego wpływ na obszarach, w których pomoc jest najbardziej potrzebna. Jesteśmy zdecydowani kontynuować tą walkę i wzmocnić przyszłe pokolenia dzięki tym wysiłkom. „

Dodatkowo, już jutro w App Store w zakładce dzisiaj znajdziemy specjalne treści, w tym zakulisowe spojrzenie na to, jak programiści wspierają inicjatywę (RED), która ma na celu zwiększenie świadomości i funduszy na pomoc w eliminacji HIV/AIDS w ośmiu krajach afrykańskich.

Apple wspiera fundację (RED) już od ponad dekady, sprzedając różne produkty i akcesoria w specjalnym kolorze (PRODUCT) RED. Apple przekazuje część wpływów ze sprzedaży tych produktów na Globalny Funduszu walki z AIDS.

Apple podało, że w tym roku zebrał rekordowe 30 milionów dolarów na Globalny Fundusz, co odpowiada 144 milionom dni leczenia w zapobieganiu przenoszeniu HIV z matek na nienarodzone dzieci. (RED) zebrał obecnie ponad 500 milionów dolarów na walkę z HIV/AIDS od czasu jego utworzenia w 2006 roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx
()
x