wtorek, 7 lutego

Najnowszy, 27-calowy iMac firmy Apple jest wyposażony opcjonalne w szkło nanostrukturalne, które jest wytrawione w szkle na poziomie nanometrycznym, aby zmniejszyć odblaski zapewniając matowy wygląd.

Szkło nanostrukturalne jest dostępne w 27-calowym iMacu jako opcja rozbudowy za 2500 złotych i podobnie jak w Apple Pro Display XDR z ekranem nanoteksturowym, Apple ma bardzo szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia, których powinni przestrzegać właściciele komputerów iMac.

Zaktualizowany dokument pomocy informuje, że osoby kupujące model „iMac” ze szkłem nanostrukturalnym muszą używać szmatki do polerowania dostarczanej przez firmę Apple. Do czyszczenia szyby nie należy również używać wody ani innych płynów. Właściciele iMaca mogą co najwyżej zwilżyć szmatkę 70-procentowym roztworem alkoholu izopropylowego (IPA), aby poradzić sobie z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami.

Apple ostrzega, że właściciele iMaca nie powinni nigdy używać innych ściereczek do czyszczenia szyby, a jeśli dołączona sucha ściereczka do polerowania zostanie zgubiona, należy skontaktować się z pomocą techniczną Apple, aby zamówić inną ściereczkę. Apple poinformował, że pobiera 9 dolarów za wymianę ściereczki do czyszczenia.

Apple podaje również szczegółowe instrukcje dotyczące czyszczenia ściereczki do polerowania, która obejmuje użycie płynu do mycia naczyń i wody, dokładne spłukanie, a następnie pozostawienie do wyschnięcia na powietrzu przez co najmniej 24 godziny.

Standardowe szkło iMaca można czyścić zwykłą ściereczką z mikrofibry i niewielką ilością wody, natomiast obudowę można czyścić miękką, lekko wilgotną, niestrzępiącą się szmatką.

Szkło nanostrukturalne po raz pierwszy pojawiło się w wyświetlaczu Pro XDR, który był przedmiotem wielu żartów, ponieważ Apple pobiera 24 000 złotych za wyświetlacz i dodatkowe 4800 złotych za stojak. Potrzeba specjalnej ściereczki do czyszczenia zaprojektowanej przez Apple była postrzegana przez niektórych, podobnie jak typowe dla Apple.

Apple twierdzi, że nanotekstura wykończenia nowego iMaca „zachowuje kontrast, jednocześnie rozpraszając światło, aby zredukować odblaski do minimum”. Obecnie zamówienia na 27-calowe iMac ze standardowym szkłem są wysyłane w ciągu 1 dnia roboczego, a 27-iMac ze szkłem nanostrukturalnym w ciągu 1 do 2 tygodni.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx