niedziela, 4 grudnia

Apple ogłosił dziś wypuszczenie nowego, 27-calowego komputera iMac z opcjami szybszego procesora Intel Core 10.generacji, grafiką AMD nowej generacji, do 128 GB pamięci RAM, przednią kamerą FaceTime o wyższej rozdzielczości 1080p, nowym szklanym wyświetlaczem z nanostrukturą i obsługą technologii True Tone, chipem T2, głośnikami o wyższej wierności, mikrofonem studyjnej jakości i nie tylko.

Zestawienie funkcji i specyfikacji nowego 27-calowego iMaca:

  • Procesory Intel Core dziesiątej generacji, w tym opcja 10-rdzeniowa z taktowaniem podstawowym 3,6 GHz i Turbo Boost do 5,0 GHz. IMac poprzedniej generacji wykorzystywał procesory Intel dziewiątej generacji z maksymalnie ośmioma rdzeniami.
  • Następna generacja karty graficznej AMD Radeon Pro 5000 z wydajnością do 55 procent szybszą niż w poprzedniej generacji.
  • Do 128 GB pamięci RAM w porównaniu do 64 GB w poprzedniej generacji.
  • Do 8 TB pamięci masowej SSD w porównaniu do 2 TB w poprzedniej generacji.
  • Technologia True Tone, która automatycznie dostosowuje balans bieli wyświetlacza komputera iMac do temperatury barwowej światła wokół. Apple twierdzi, że zapewnia to bardziej naturalne wrażenia podczas oglądania.
  • Szkło nanostrukturalne dostępne jako opcja ulepszenia za 2500 zł. Apple twierdzi, że to wykończenie, dostępne również w Pro Display XDR, „zachowuje kontrast, jednocześnie rozpraszając światło, aby zredukować odblaski do minimum”.
  • Przedni aparat FaceTime 1080p, w porównaniu z 720p w poprzedniej generacji.
  • Specjalnie zaprojektowany układ zabezpieczający T2 firmy Apple do szyfrowania. Chip sprawdza, czy oprogramowanie załadowane podczas rozruchu nie zostało naruszone.
  • Apple twierdzi, że układ zabezpieczający T2 współpracuje również z głośnikami, umożliwiając zmienny korektor w celu uzyskania lepszego balansu, wyższej wierności i głębszego basu.
  • Nowy układ mikrofonów o jakości studyjnej zapewniający wyższą jakość dźwięku.

Zaczynający się od 8999 złotych nowy, 27-calowy iMac można już dziś zamawiać na apple.pl oraz w aplikacji Apple Store. Na obecną chwilę dostawa komputera to jeden dzień roboczy. Wkrótce urządzenia pojawiany się również pojawić u autoryzowanych sprzedawców.

Nowy, 27-calowy iMac ma tę samą konstrukcję, co model z 2012 roku, a przeprojektowany iMac oparty na procesorach Apple Silicon jest spodziewany jeszcze w tym roku.

Apple dokonał dziś również niewielkiej aktualizacji iMaca Pro, wyposażając podstawową konfigurację w 10-rdzeniowy układ 3,0 GHz Xeon W, który wcześniej był opcją rozbudowy. Ponadto, mniejszy 21,5-calowy iMac jest teraz po raz pierwszy standardowo wyposażony w dyski SSD w całej linii. Klienci mogą także skonfigurować swój 21,5-calowy iMac z dyskiem Fusion Drive.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx