sobota, 30 września

Apple jest świadomy i bada problem iPhone’a 7 i iPhone’a 7 Plus, który może powodować utratę sygnału sieci komórkowej po wyłączeniu trybu samolotowego urządzenia.

W międzyczasie, Apple zaleca autoryzowanym punktom serwisowych, aby doradzali klientom ponowne uruchomienie iPhone’a 7 lub iPhone’a 7 Plus. Jeśli sygnał operatora nie powróci, Apple doradza klientom wyjąć i ponownie włożyć kartę SIM do urządzenia.

Użytkownik Jaser El-Haggan udostępnił film, na którym widać jak iPhone 7 i iPhone 6S zachowuje się po wyłączeniu trybu samolotowego. W iPhonie 6S sygnał powraca niemal natychmiast, a iPhone 7 przez długi czas pokazuje „brak sieci”.

Nagle dzisiaj mój iPhone 7 Jet Black przestał odbierać sygnał internetowy – nie można było również wykonywać połączeń wychodzących ani odbierać połączeń – choć pokazywał 4 kropki. Następnie wprowadziłem go w tryb samolotowy i wyłączyłem go, po czym pokazał „brak sieci”. Zrobił się także dość ciepły w prawym górnym rogu.

Potem wziąłem telefon mojej żony, iPhone 6s, umieszczając go tuż obok mojego iPhone’a 7. Oba wprowadziłem w tryb samolotowy, a następnie wyłączyłem tryb samolotowy. Widać od razu, że iPhone 6S dostaje sygnał natychmiast, a iPhone 7 po prostu go szuka. Potem wziąłem jej kartę SIM i umieściłem w moim iPhone’ie 7, bez powodzenia, przełożyłem SIM do swojego telefonu i sygnał wrócił od razu.

El-Haggan powiedział, że zabrał swojego iPhone’a 7 do Apple Store, gdzie Genius Bar wymienił urządzenie na nowe. Pracownik rzekomo widział ten problem na kilku poprzednich telefonów, ale natychmiast wymiał urządzenia zgodnie z instrukcją Apple, zamiast uruchamiać podstawowe testy diagnostyczne. Wygląda na to, że Apple posiada zamienniki iPhone’a 7 zarezerwowane dla takich przypadków zgodnie ze swoją standardową polityką.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
vooxie
vooxie
7 lat temu

Pewnie kolejna aktualizacja iOS to naprawi

Bartosz
Bartosz
7 lat temu

Tylko szkoda ze klienci są testerami niedopracowanego produktu i jeszcze za taką cene.

Codaj
Codaj
3 lat temu

Dzięki Apple :3 Niedawno wymieniali mi ekran i teraz po aktualizacji nie mam zasięgu wcale…. 13,5 totalnie sprawił, że mój telefon nadaje się do kosza. Nie moge liczyć na servis bo mam nieoryginalny ekran. Byyłem w servisie i rozłożyli tylko rączki. Mało tego :3 mój telefon podobno kfalifikował się o wymiany na nowy już rok temu kiedy zgłaszałem pierwsze problemy po aktualizacji XD Nagle teraz sięda tylko jest już po gwarancji XDDDDDDDD

3
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx