sobota, 2 lipca

WD My Passport Wireless Pro

Chociaż urządzenia Apple jak najnowszy iPhone 7, czy niewiele starszy iPad Pro posiadają już opcję pamięci wewnętrznej 256GB, to wciąż jednak te najwyższe modele są dla większości poza zasięgiem cenowym.

Jeśli stale cierpicie na brak miejsca na Waszym urządzeniu przede wszystkim zajmując je niezliczoną ilością wykonywanych zdjęć, filmów czy chociażby muzyki to najnowszy zewnętrzny dysk twardy WD powinien pozwolić Wam zaoszczędzić usuwania aplikacji lub swoich ulubionych utworów. Jak sama nazwa wskazuje, My Passport Wireless Pro nie potrzebuje żadnych kabli – będzie działać ze wszystkimi urządzeniami, albo za pośrednictwem routera lub bezpośrednio przez sieć Wi-Fi.

Co więcej, posiada on kilka innych dodatkowych funkcji. Posiada gniazdo kart SD do tworzenia kopii zapasowych zdjęć z aparatu bez konieczności uprzedniego włączania komputera, port USB do udostępniania pamięci flash lub innych zewnętrznych dysków twardych, a także baterię od której będziecie w stanie naładować swój telefon, kiedy będzie już na wyczerpaniu.

Aha, i jeszcze jedno, jest to pierwszy bezprzewodowy dysk twardy, na którym można uruchomić własny serwer Plex, więc można skatalogować i strumieniować wszystkie media na prawie każdym urządzeniu. Brzmi idealnie dla podróżujących osób uzależnionych od mediów, ale czy zasługuje na miejsce w torbie?

Funkcje multimedialne

wd_my_passport_wireless_pro_

Jak się dowiedziałem, tegoroczna wersja Pro Wireless jest ewolucją pierwotnego My Passport Wireless, który po raz pierwszy pojawił się w roku 2014. Ta starsza wersja korzystała z Wi-Fi 802.11n, który po prostu nie był wystarczająco szybki dla streamingu HD. Obecna wersja Pro posiada już zaawansowaną technologię bezprzewodową 802.11ac, co daje mu znaczne przyspieszenie. Teraz można strumieniować jednocześnie dwa różne filmy HD na dwóch urządzeniach w tym samym czasie. A to już jest coś.

img_1088

Plex jest naprawdę tym co jest siłą Wireless Pro. Skatalogowanie filmów, programów telewizyjnych, zdjęć i muzyki na dysku twardym, a następnie możliwość przeglądania biblioteki z aplikacją towarzyszącą jest naprawdę niesamowitą funkcją. Jest ona dostępna na telefony, tablety, telewizory, konsole do gier i więcej. A wszystko działa naprawdę dobrze.

Wygląd

Nie można powiedzieć, że Pro Wireless jest stylowy. Nie ma w wyglądzie czegoś co może zachwycać. WD postawił bardziej na zwykły czarny wygląd, nawiązujący do urządzeń biznesowych, choć pewnie taka forma znajdzie też swoich zwolenników. Dysk nie ma kompaktowych rozmiarów. Na pewno nie jest to wersja kieszonkowa i musimy przeznaczyć na niego miejsce w torbie. Na minus można zarzucić mu brak jakiegokolwiek etui, w którym można go byłoby bezpiecznie przenosić.

img_1090

Plusem dużego rozmiaru jest większa bateria. Dzięki niemu urządzenie pracuje do 10 godzin między ładowaniami więc dysk jest gotowy na długie podróże. Port USB daje też możliwość podładowywania z tej baterii innych urządzeń.

Aplikacja

Nie ma znaczenia, czy posiadasz laptopa, tablet czy telefon – Pro Wireless powinien współpracować z czymkolwiek za pomocą aplikacji My Cloud lub za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Aplikacja jest dość prosta, ale pokazuje wiele ważnych informacji takich jak pozostała żywotność baterii, ilość miejsca wypełnioną muzyką, zdjęciami i wideo i ma możliwość przesyłania plików do usług chmurowych takich jak Dropbox, Google Drive i Adobe Creative Cloud.

dz0xmdawjmg9nzex_src_135223-zrzut-ekranu-2016-07-21-o-12-01-30

Jeśli chcecie korzystać z Wireless Pro głównie jako dysk kopii zapasowej można ustawić aplikację do automatycznego tworzenia kopii zapasowych kart SD i pamięci flash USB po podłączeniu ich do dysku, oraz opcję usuwania oryginału gdy kopia została zakończona.

Wszystko jest tak elegancko zaprojektowane, że prawie eliminuje potrzebę podłączania dysku do komputera, gdy jesteś w drodze.

Podsumowanie

Choć My Passport Wireless Pro nie jest kwintesencją designu, to jest dobrze przemyślany dla fanów mediów i uzależnionych od filmów w trakcie podróży, a także dla wszystkich którzy chcą z mediów odciążyć swojego iPhone’a czy iPada. Wygląd może nie być tutaj priorytetem przy ilości możliwości jakie daje. Dysk jest łatwy w konfiguracji i użytkowaniu, jest wyposażony w wiele funkcji, ma długą żywotność baterii, która pełni dodatkowo funkcje power-banka. To wszystko zasługuje na to, aby rozważyć zakup takiego urządzenia.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx