piątek, 19 lipca

Firma Apple ogłosiła, że 1 stycznia 2017 był „najbardziej ruchliwym dniem w historii” App Store przynosząc w sumie 240 milionów dolarów za zakupy klientów wykonane w sklepie w Nowy Rok. Patrząc wstecz na miniony rok, programiści App Store otrzymali 20 miliardów dolarów w roku 2016, co jak podała spółka było o 40 procent więcej w porównaniu z rokiem 2015.

W oficjalnym komunikacie, Apple podał jeszcze kilka statystyk dotyczących poszczególnych kategorii, takich jak najbardziej dochodowe aplikacje roku, które obejmowały Monster StrikeFantasy WestwardClash Royale i Pokémon Go. Po premierze w grudniu, Super Mario Run był numerem jeden wśród pobrań aplikacji zarówno w dzień Bożego Narodzenia i Nowy Rok. W grudniu klienci wydali w sumie 3 miliardy dolarów w App Store, co ja powiedział Apple, było kolejnym rekordowym miesiącem dla spółki.

App Store oferuje obecnie 2,2 miliona aplikacji, których liczba wzrosła o 20 procent w stosunku do roku 2015. Niezależnie opracowane aplikacje takie jak Prisma, Reigns, Procreate, Lumino City, Sweat With Kayla i djay Pro zostały wymienione jako część „najbardziej udanych aplikacji „2016 roku.

Apple poinformował również, że App Store pomógł zebrać ponad 17 milionów, zarówno na pomoc w walce z AIDS dzięki swoim produktom RED jak również dla WWF. Chiński App Store wzrósł o 90 procent w 2016 roku, a najbardziej dochodowymi rynkami dla App Store były po kolei USA, Chiny, Japonia i Wielka Brytania.

Jeśli chodzi o aplikacje z opłatami abonamentowymi to Netflix, HBO Now, Tinder i MLB.com zostały wymienione jako te najbardziej popularne. Przychody z opłat abonamentowych wzrosły o 74 procent w 2016 roku do 2,7 miliardów dolarów. W komunikacie wspomniano również o nowym App Store dla iMessage, który otrzymał osobne wyróżnienie. Apple poinformował, że jest już dostępnych 21 000 aplikacji dla iMessage.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx