poniedziałek, 4 marca

Aplikacja Threads jest od dziś dostępna dla użytkowników w Unii Europejskiej w tym Polsce, ogłosił dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg.

Zapowiedź Threads w Europie pojawiła się kilka dni temu i a europejska premiera następuje pięć miesięcy po uruchomieniu tej sieci mediów społecznościowych na większości rynków na całym świecie. Do tej pory nie była dostępna dla użytkowników UE ze względu na przeszkody regulacyjne.

„Dziś otwieramy Threads dla większości krajów w Europie” – napisał Zuckerberg w poście na platformie. „Witajcie wszyscy.” Oprócz tworzenia profilu w serwisie Threads w celu publikowania postów użytkownicy w UE mogą również po prostu przeglądać wątki bez posiadania konta na Instagramie. Opcja ta prawdopodobnie została wprowadzona w celu zapewnienia zgodności z przepisami dotyczącymi usług online.

Uważa się, że opóźnienie firmy w uruchomieniu usługi w krajach UE jest spowodowane unijną ustawą o rynkach cyfrowych, w skrócie DMA, która ma zwiększyć otwartość sektora technologicznego i zrównoważyć konkurencję.

Threads-Meta

Kiedy Meta uruchomiła Threads w lipcu, użytkownicy rejestrowali się za pośrednictwem swoich kont na Instagramie, co pozwoliło Threads zyskać miliony użytkowników. Integracja obu platform nie została jednak powszechnie przyjęta z zadowoleniem i doprowadziła do skarg, że nie można usunąć profilu w Threads bez jednoczesnego usunięcia konta na Instagramie.

Następnie w listopadzie Meta rozluźniła integrację z Instagramem, wprowadzając sposób na osobne usunięcie lub dezaktywację profilu Threads, pozostawiając nienaruszone powiązane konto na Instagramie.

Ekspansja na rynek liczący 448 milionów ludzi powinna spowodować znaczny wzrost liczby użytkowników Threads. Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział w październiku podczas ogłaszania wyników finansowych firmy, że Threads ma obecnie „prawie” 100 milionów użytkowników miesięcznie. Od czasu swojej premiery na początku tego roku zyskał aplikację internetową, możliwość wyszukiwania postów i funkcję edycji postów.

Aplikację można pobrać za darmo w App Store. A dla tych którzy chcą nas śledzić na tel platformie zapraszamy na https://www.threads.net/@appleworldpl

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx