wtorek, 20 lutego

Jak informuje The Wall Street Journal, Meta zamierza wypuścić aplikację Threads w Unii Europejskiej w przyszłym miesiącu.

Nowa sieć mediów społecznościowych właściciela Facebooka zadebiutowała w Stanach Zjednoczonych w lipcu, ale nie została uruchomiona w Unii Europejskiej, ponieważ Meta nie była pewna, czy będzie w stanie przestrzegać rygorystycznych przepisów Wspólnoty dotyczących usług online. Threads mogą importować dane z Instagrama, w tym informacje behawioralne i reklamowe.

Według źródeł, które rozmawiały z WSJ, Meta będzie przestrzegać przepisów, dając użytkownikom z UE wybór używania Threads wyłącznie do celów konsumpcyjnych, bez profilu umożliwiającego im tworzenie własnych postów.

Duża ekspansja rynkowa powinna spowodować wzrost liczby użytkowników Threads. Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, powiedział w zeszłym miesiącu podczas ogłaszania wyników finansowych, że Threads ma obecnie „prawie” 100 milionów użytkowników miesięcznie. Od czasu swojej premiery na początku tego roku zyskał aplikację internetową, możliwość wyszukiwania postów i funkcję edycji postów.

Aplikacja Threads z założenia ma być konkurencją dla X (dawnego Twittera) integrując się z Instagramem, dzięki czemu nadal ma silną bazę użytkowników dla tak nowej aplikacji.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx