czwartek, 25 kwietnia

Szwajcarska firma zajmująca się ochroną prywatności, Proton, ogłosiła dziś dostępność kompleksowej, szyfrowanej aplikacji pocztowej na komputery stacjonarne dla systemów macOS i Windows, z wersją beta dla systemu Linux.

Według firmy, aplikacja Proton Mail została zoptymalizowana pod kątem integracji z komputerami Mac, co oznacza, że może synchronizować motywy z jasnym lub ciemnym trybem pulpitu, natywnie wyświetlać powiadomienia i oferować natychmiastowe przełączanie między pocztą a kalendarzem.

Nowa aplikacja Proton Mail czerpie z dziesięciu ulepszeń zabezpieczeń, które opracowaliśmy dla naszej aplikacji internetowej. Oznacza to, że Proton Mail dla Windows i macOS podtrzymuje nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo i prywatność dzięki kilku kluczowym funkcjom: szyfrowaniu end-to-end i po stronie klienta, ochronie przed modułami śledzącymi i próbami phishingu oraz naszemu systemowi ochrony kont o wysokim poziomie bezpieczeństwa – Proton Sentinel.

Proton twierdzi, że możliwość korzystania z oddzielnej aplikacji w przeglądarce do uzyskiwania dostępu do poczty e-mail i kalendarza zapewnia również dodatkowe korzyści związane z bezpieczeństwem, takie jak ochrona wiadomości e-mail i wydarzeń przed fałszywymi rozszerzeniami przeglądarki oraz umożliwianie automatycznych aktualizacji bez polegania na przeglądarce.

Aplikacja zawiera także narzędzie Easy Switch, które umożliwia użytkownikom importowanie wiadomości z Outlooka lub Gmaila, przekazywanie nowych wiadomości z Gmaila i nie tylko.

Oprócz tych dodatków aplikacja na komputer powinna być znana wcześniejszym użytkownikom Protona. „Każdy, kto korzystał już z naszej aplikacji internetowej, od razu poczuje się jak w domu” – twierdzi firma.

Posiadacze płatnych kont Proton mogą pobrać aplikację Proton Mail ze strony internetowej Proton, a firma oferuje 14-dniowy okres próbny każdemu, kto korzysta z bezpłatnego planu Proton.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx