piątek, 12 lipca

W iOS 16.4 i iPadOS 16.4 Apple zmieni sposób weryfikacji deweloperów i użytkowników publicznych wersji beta. W przyszłości wymagany będzie jedynie identyfikator Apple ID powiązany z kontem programisty lub publicznym kontem beta. Dzisiejsza wersja beta systemu iOS 16.4 pokazuje, że będzie możliwe uzyskiwanie dostępu za pomocą dwóch różnych identyfikatorów Apple ID.

We wcześniejszych wersjach beta było jasne, że użytkownicy będą musieli zalogować się na konto programisty lub publicznego testera beta, aby uzyskać dostęp do wersji beta dla deweloperów lub publicznej wersji beta, ale nie było takiej opcji dla osób, które mają oddzielne identyfikatory Apple ID dla do użytku osobistego i do użytku w wersji beta. Trzecia wersja beta iOS 16.4 dodaje pole „Apple ID”, które można dotknąć, aby zalogować się do oddzielnego „Apple ID” uwzględniającego tę sytuację.

Apple-ID-iOS-16-4

 

Po wybraniu opcji „Apple ID” w obszarze Ustawienia > Ogólne > Uaktualnienia Apple umożliwia wprowadzenie osobnego „Apple ID” w celu pobrania wersji beta. Ta funkcja umożliwia pobieranie wersji beta w normalny sposób za pośrednictwem Apple ID dewelopera lub publicznego testera beta, przy jednoczesnym użyciu standardowego „Apple ID” dla wszystkich innych funkcji iPhone’a.

Ta zmiana sposobu pobierania aktualizacji beta wpłynie przede wszystkim na osoby korzystające z profili deweloperskich, do których normalnie nie miałyby dostępu. W przyszłości nie będzie mechanizmu instalowania wersji beta z profilu, a każda osoba uruchamiająca wersję deweloperską beta będzie musiała mieć dostęp do konta programisty.

Dla każdego kto zdecyduje się na testy pozostanie dostępna publiczna wersja beta, choć publiczne wersje beta zazwyczaj wypuszczane są nieco póżniej niż wersje deweloperskie. Ta zmiana z dostępem do wersji beta wpłynie na wersje beta po iOS 16.4 i będzie zauważalna głównie podczas okresu testowania wersji beta iOS 17, który ma się odbyć jeszcze w tym roku.

Udostępnij:
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Chciałbyś się podzielić swoim przemyśleniem? Zostaw komentarzx